Запуск місячної місії Masten перенесли на 2023 рік

У 2020 році компанія Masten Space Systems виграла контракт з NASA на 75 мільйонів доларів на доставку вантажів на південний полюс Місяця. Він був укладений в рамках програми Commercial Lunar Payload Services (CLPS), спрямованої на залучення комерційних фірм для освоєння природного супутника нашої планети.

Посадковий апарат XL-1 (концепт). Джерело: Masten Space Systems

Згідно з умовами угоди, побудований компанією космічний апарат XL-1 повинен здійснити посадку біля кратера Хаворт. На його борту буде дев’ять різних наукових інструментів і демонстраторів, у тому числі камери, спектрометри та пристрій, призначений для відбору зразків реголіту. Вони будуть використані для вивчення складу місячного ґрунту на місці посадки, вимірювання рівня радіації та тестування технологій, що можуть бути використані в майбутньому в місіях за програмою Artemis.

XL-1 також повинен доставити на Місяць 12-кілограмовий мікро-ровер Moon Ranger, призначений для демонстрації здатності швидкого переміщення по місячній поверхні на великі відстані в режимі автономної навігації.

Спочатку запуск місячної місії Masten був запланований на кінець 2022 року. Але нещодавно компанія опублікувала прес-реліз, у якому заявила, що не може витримати запланований графік і переносить запуск на листопад 2023 року. Основною причиною перенесення назвали наслідки пандемії COVID-19. Що стосується носія, то Masten раніше повідомляла про намір скористатися послугами компанії SpaceX. Поки невідомо, чи вплине відтермінування запуску на ці плани.

За матеріалами: https://spacenews.com

Під поверхнею Міранди може ховатися океан
Тайконавти провели екскурсію на борту космічної станції «Тяньгун»: відео 
Літаючий сир мало не зірвав політ ракети з вертикальною посадкою: відео
716 обертів на секунду: астрономи знайшли одну із найшвидше обертових зір у Всесвіті
Чи пов’язана темна енергія з чорними дірами
Слабкий сигнал із кордонів Сонячної системи: NASA відновила зв’язок із Voyager 1
Мовчання NASA: інженери виявили, але не розкрили причину ерозії теплозахисту Orion
Зона смерті: Chandra склав карту небезпек для молодих екзопланет
Коричневий карлик виявився не тим, чим здавався
Невдалі зорі: James Webb зазнімкував новонароджені коричневі карлики в туманності Оріона