Тайконавти провели екскурсію на борту космічної станції «Тяньгун»: відео 

Тайконавти (китайські астронавти) місії «Шеньчжоу-18» показали рідкісні кадри їхнього перебування на космічній станції «Тяньгун» на висоті 420 км над Землею. У майже семихвилинному відео, опублікованому CCTV, вони провели екскурсію по своїй орбітальній станції, демонструючи побут та наукові експерименти. 

Тайконавти показали кухню, де використовують невеликий нагрівач для приготування гарячих напоїв у пакетиках та мікрохвильову піч для їжі. Спальні станції виявилися досить просторими, кожне ліжко обладнане великим ілюмінатором із захопливим видом на Землю. 

Шеньчжоу-18
Зустріч тайконавтів місій «Шеньчжоу-18» та «Шеньчжоу-17» на орбіті

На особливу увагу заслуговує теплиця станції, де тайконавти вирощують помідори черрі та салат, що є частиною експерименту з вирощування рослин у космосі. Загалом ця відеоекскурсія відкрила несподівано детальний погляд на внутрішнє життя китайської космічної програми, яка зазвичай залишається прихованою. 

Шеньчжоу-18
Ракета місії «Шеньчжоу-18» на стартовому майданчику. Фото: CCTV

Китай досяг великих успіхів у космічній галузі за короткий час. За менш ніж два роки було зібрано три модулі станції «Тяньгун», де можуть комфортно працювати троє тайконавтів. Через обмеження, запроваджені США, Китай не бере участі у програмі Міжнародної космічної станції (МКС), проте активно розвиває власні проєкти. У планах — місія з висадкою перших китайських астронавтів на Місяць до 2030 року. 

У квітні до «Тяньгун» вирушив останній екіпаж, який провів на борту близько шести місяців. За цей час тайконавти спостерігали за впливом мікрогравітації на живі організми та проводили інші наукові дослідження. 

Тим часом NASA готується завершити експлуатацію МКС до кінця 2030-х років, але поки що нова станція перебуває лише на ранніх етапах розробки.

Раніше ми повідомляли про те, як Китай опублікував фото своєї орбітальної станції.

За матеріалами techeblog.com

Китай представив проєкт космоплана для доставлення вантажів на орбіту
Загроза астрономії: вчені закликають зупинити запуски Starlink
Наш Всесвіт не оптимальний для життя: у всьому винна темна енергія
Марсіанські пастки: Perseverance та Curiosity одночасно зіткнулись із суворими випробуваннями
Знайдене Perseverance поле дивних білих каменів збентежило вчених
Таємничий міжзоряний тунель з’єднує Сонячну систему із сузір’ям Центавра
Без затримок і перевитрат: новий космічний телескоп NASA пройшов важливий етап
SpaceX планує розгорнути інтернет Starlink на Марсі
Людство 40 років мало неправильне уявлення про Уран через помилку Voyager 2
Загадка зниклої зорі: астрономи підозрюють невдалу наднову