Запуск Artemis I покращив настрій у Європейському космічному агентстві

Старт місячної місії Artemis I — це успіх не тільки NASA, але й ESA, що теж бере участь у проєкті. Успішне виконання цієї місії допоможе агенції отримати додаткову підтримку від урядів країн-учасниць.

Сервісний модуль ESA є важливою складовою місії Artemis I
Корабель Orion вже наближається до Місяця. Джерело: NASA

Європейські сервісні модулі для місячних місій

Запуск місії Artemis I, який відбувся минулого тижня, — перший крок на шляху до влаштування постійного поселення на Місяці. Насамперед це успіх для NASA. Однак у не меншій мірі це є успіхом і Європейської космічної агенції, адже сервісний модуль для місії Artemis I побудований саме цією організацією.

21 листопада о 14:44 космічний корабель Orion має здійснити гравітаційний маневр поблизу Місяця. І вирішальну роль у цьому відіграватиме саме апарат, побудований інженерами Старого світу.

Саме на ньому встановлені двигуни, працездатність яких визначить успішне повернення місії на Землю. Якщо нічого не завадить, європейські сервісні модулі будуть використовуватися в усіх наступних польотах за програмою Artemis.

Власне, ESM-2 вже доставлений у США ще минулого року. Зараз до нього готується приєднатися третій модуль, збудований ESA, четвертий наразі будується, а ще два вже замовлені NASA і в найближчі пару років теж будуть виготовлені.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

У ESA сповнені оптимізму

При цьому європейські сервісні модулі ESM не стоять на місці. Ще до запуску першого з них агентство розпочало роботи з удосконалення конструкції. Кожен наступний модуль буде трішки досконалішим за попередній. Особливо це буде відчутно, починаючи з місії Artemis IV, яка має доправити на місячну орбіту перший модуль станції Gateway.

Взагалі в ESA у зв’язку з місією Artemis I сповнені оптимізму. Вона розпочалася саме тоді, коли організація збирається погодити з представниками країн-учасниць будівництво ще трьох місячних модулів.

Нещодавно ESA через війну в Україні призупинило купу своїх спільних наукових проєктів із росією. І зараз агентству як ніколи важливо довести усім, що у нього є життєздатні проєкти.

Нещодавнє опитування мешканців Європейського Союзу показало, що космічна наука разом із розв’язанням проблем сміття на орбіті та змін клімату є тим, чим найбільше мають займатися вчені та інженери. І в ESA є що запропонувати людям.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів