Європейська місія з вивчення Сонця отримала ім’я

Європейське космічне агентство (ESA) обрало ім’я для нової міжпланетної місії з вивчення Сонця — Vigil.

Концепт місії Vigil. Джерело: ESA/A. Baker

Апарат Vigil планується запустити у середині поточного десятиліття. Він буде виведений на гало-орбіту навколо точки Лагранжа L5 системи Сонце-Земля, розташованої на відстані 150 млн км від нашої планети. Основною метою місії стане моніторинг Сонця та проявів його активності, здатних становити загрозу для космічних апаратів та наземних електромереж. Vigil має збільшити час попередження про потенційно небезпечні космічні події, що дасть можливість заздалегідь вжити необхідних запобіжних заходів.

Спочатку нова місія була відома під назвою Lagrange. Але згодом ESA вирішило обрати для неї нове ім’я. Для цього агентство організувало конкурс, на який було надіслано 5422 можливих варіанти. Нарешті експерти ESA зупинилися на Vigil. У перекладі з латинської vigilis excus означає «сторож», або «вартовий», а vigilia — «пильність» і «вірне несення варти». Це перекликається із завданням місії — надійного вартового, який постійно спостерігає за Сонцем і Землею.

Точки Лагранжа системи Сонце-Земля. Джерело: ESA

Виробник Vigil буде обраний під час конкурсу, в якому беруть участь чотири європейські науково-промислові консорціуми. Очікується, що ESA назве переможця на початку 2023 року. Також варто зазначити, що Vigil стане першим космічним апаратом, який виведуть на околиці точки L5.

Нагадаємо, що недавно компанія SpaceX втратила 40 новеньких супутників Starlink через наслідки сонячної бурі.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine