Європейське космічне агентство не очікує, що росія відмовиться від МКС

Європейці не очікують, що росія відмовиться від участі у МКС. Технічно розділити два сегменти станції неможливо. Але в ESA вже готуються до того моменту, коли її експлуатацію доведеться припинити.

Йозеф Ашбахер впевнений, що росія швидко з МКС не піде
Очільник ESA Йозеф Ашбахер впевнений, що росія швидко з МКС не піде. Джерело: Reuters

ESA не чекає, що росіяни підуть геть

У Європейському космічному агентстві (ESA) не очікують, що росіяни скоро припинять свою співпрацю щодо проєктів на Міжнародній космічній станції (МКС). Про це, за повідомленням Reuters, у середу заявив генеральний директор цієї організації Йозеф Ашбахер.

На МКС режим постійної присутності екіпажів триває із листопада 2000 року. Весь час це були змішані експедиції. Міжнародний консорціум, який очолюють США та росія, із самого початку створював станцію так, що її частини не можуть функціонувати незалежно одна від одної. Тож, за словами Ашбахера, рф потрібна західним країнам, а західні країни потрібні їй.

Його думку підтвердила астронавтка ESA Саманта Крістофоретті, яка зараз перебуває на станції. За її словами, екіпаж намагається уникати конфліктів через російсько-українську війну і концентруватися на виконанні задач експедиції. Усі експерименти проходять згідно з планом.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

МКС все ж доведеться залишити

Ситуація зі станцією лишається складною. Росія вже вийшла з усіх міжнародних проєктів, із яких могла. Крім того, міжнародні санкції весь час знижують її технічні можливості. Однак реалізувати плани Ілона Маска замінити собою країну-агресорку у строки, що вимірюються місяцями, неможливо.

Це розуміє навіть дмітрій рогозін. Недарма він дав обтічну обіцянку повідомити Путіну, коли ж росіяни підуть з МКС. Однак причин відмовитися від експлуатації станції у майбутньому багато і без політики. Станція старіє, й у довгостроковій перспективі їй на заміну має прийти щось новіше і досконаліше, можливо, із залученням приватних компаній.

У США кажуть, що експлуатація МКС припиниться після 2030 року. ESA вже думає, що робитиме тоді. За словами Ашбахера агентство збирається у майбутньому спиратися на власні космічні кораблі. Воно може стати повністю незалежним від російських технологій.

За матеріалами www.reuters.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів