Яскравий метеор і місячне затемнення над Україною. 7 дивоглядних знімків українських астрофотографів

Відкрийте для себе неймовірні фото астрономічних явищ, зроблені українськими фотографами над Україною. Чумацький Шлях над Карпатами, Юпітер зі своїми супутниками, зміни розміру Сонця впродовж року — все це у нашій добірці!

Юпітер, Іо та Ганімед

Київський астрофотограф Ільдар Ібатуллін створив винятковий колаж із 8 світлин Юпітера, зроблених у ніч на 29 вересня 2023 року. На знімках можна розгледіти не лише газового гіганта, а й його супутники — Іо та Ганімед, а також тінь, яку відкидає Іо на поверхню планети.

Полярне сяйво над Харковом

Полярне сяйво у ніч на 10 травня 2024 року в Харкові.
Джерело: Instagram Павла Пахоменка

У травні 2024 року через потужну геомагнітну бурю полярне сяйво було видно з території України. Харківський фотограф Павло Пархоменко зафіксував це явище над своїм містом, створивши знімок, що вражає своєю атмосферою.

Яскравий метеор із потоку Персеїди

Яскравий метеор під час максимуму Персеїд на Київщині.
Джерело: Instagram Олексія Чубукова

Персеїди — щорічний метеорний потік, який можна спостерігати у серпні. У 2023 році астроном-аматор Олексій Чубуков зазнімкував болід із цього зорепаду в ніч максимуму під час спостережень на Київщині.

Місячне затемнення над Києвом

Часткове місячне затемнення 28 жовтня 2023 року над Києвом.
Джерело: Instagram Микити Харламова

Часткове місячне затемнення у жовтні 2023 року було видно по всій Україні. Микита Харламов, попри хмарну погоду, зумів зробити унікальний кадр у Києві. На світлині Місяць здається «надкушеним», чи не так?

Сріблясті хмари

Сріблясті хмари над Полтавщиною зазнімкував Владислав Кажан.
Джерело: Instagram Владислава Кажана

Сріблясті хмари — одне з найкрасивіших небесних явищ літа. Астрофотограф Владислав Кажан спостерігав їх у червні 2022 року на Полтавщині, зафіксувавши їхню хвилясту структуру, що змінювалася на очах.

Сонце під час зближення та віддалення від Землі

Порівняння розмірів Сонця на земному небі під час найбільшого зближення та віддалення від Землі.
Джерело: Instagram Олексія Німчука

Фотограф зі Львова Олексій Німчук зробив два знімки Сонця: у перигелії (найближча до нашого світила точка земної орбіти) та афелії (найдальша точка). Ці фото демонструють, як змінюється видимий кутовий розмір сонячного диска впродовж року.

Чумацький Шлях над Карпатами

Зоряне небо над українськими Карпатами.
Джерело: Instagram Івана Падалки

Іван Падалка зробив неймовірний знімок Чумацького Шляху на полонині Боржава у Закарпатській області. На фото можна побачити безліч зір, «не зіпсованих» світловим забрудненням. Чи вдасться вам порахувати всі зорі?

Хочете, щоб ми розповіли про ваш знімок? Заповнюйте форму та станьте частиною спільноти астрофотографів Universe Space Tech.