Найпотужніша за 20 років сонячна буря викликала інтенсивне полярне сяйво: дивовижні фото

Останні кілька ночей атмосфера Землі засяяла світловим спектаклем: зелені та червоні відблиски розливаються по небу, але це лише початок. Вогняне шоу є наслідком сонячних штормів, які зіткнулися з магнітним полем нашої планети. Явище не є рідкісним, але цьогорічні полярні сяйва вражають своєю інтенсивністю внаслідок найпотужнішого сонячного збурення за останні 20 років.

Raisting Earth Station
Полярне сяйво над Raisting Earth Station, Баварія, Німеччина. Авторство: Симеон Шмаус

Сонячна активність наближається до свого 11-річного піку, що збільшує частоту плям на Сонці. Викликані сонячною активністю полярні сяйва, які зазвичай спостерігаються на північних широтах, випереджають свої звичайні межі, освітлюючи небо набагато південніше. Очевидці за межами яскравих міст можуть спостерігати полярне сяйво навіть в Україні.

Минулої ночі ми були свідками двох геомагнітних бур рівня G5, які вважаються екстремальними. Вони спричинили збурення по всій електромережі Північної Америки та викликали перебої в роботі електростанцій у Південній Африці. Хоча поточні бурі ще не призвели до серйозних наслідків, перебої в роботі електромереж уже були зафіксовані.

Винуватцем яскравого шоу та збоїв у електромережах є сонячна пляма AR 3664, яка активно проявляється на поверхні Сонця. Ця область настільки величезна, що за розмірами є значно більше Землі, та помічена навіть без телескопа. Крім того, пляма випромінює потужні спалахи класу X.

Викиди маси — це великі потоки плазми та магнітних полів, що вириваються із Сонця в Сонячну систему. Внаслідок зіткнення заряджених частинок із магнітним полем Землі вони можуть спричинити геомагнітні бурі, які впливають на наші електромережі та супутникові системи зв’язку.

Такі події можуть тривати кілька днів. Але якщо вам не вдалося стати свідком найпотужнішого полярного сяйва за останні 20 років, то ми підібрали для вас кілька світлин, зроблених очевидцями з усього світу.

Раніше ми повідомляли про те, що загадка яскравих плям на Сонці не отримала пояснення.

За матеріалами gizmodo.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Приєднуйтесь:https://t.me/ustmagazine