Японія відмовилася від спроб стати четвертою країною, яка досягла Місяця. Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) відправило свій кубсат Omotenashi CubeSat разом із ракетою NASA SLS та космічним кораблем Orion до Місяця в межах місії Artemis I. Але після відділення від ракети JAXA одразу втратило зв’язок з Omotenashi, що завадило CubeSat спуститись на поверхню Місяця, як було заплановано. Керівник місії Тацуакі Хасімото назвав цю невдачу дуже сумною, повідомляє Kyodo News.
JAXA визнала поразку зі своєю місячною програмою після невдалих спроб зв’язатися з кубсатом. Але команда інженерів спробує знайти причину втрати зв’язку та дізнатися, що саме пішло не так. Як повідомляє JAXA, після відокремлення від ракети-носія сонячні батареї Omotenashi почали функціонувати неналежним чином.
Втрата на 5,6 млн доларів
Кубсат Omotenashi має довжину лише 37 см і важить 12,6 кг. Місія вартістю 5,6 млн доларів мала продемонструвати відносно недорогий спосіб спуску на поверхню Місяця та його дослідження. Кубсат був призначений для проведення вимірювань радіаційного середовища поблизу нашого супутника, а також на його поверхні.
Конструкція кубсату складалася з двигуна на охолодженому газі, щоб дозволити Omotenashi вийти на траєкторію спуску на Місяць, і твердотільного ракетного двигуна, щоб допомогти йому загальмувати до мінімальної швидкості під час посадки. Якби запланована послідовність відбулася, посадковий модуль відкинув би ракету та увійшов у вільне падіння приблизно на 100 метрів. Безпосередньо перед зіткненням з поверхнею Місяця посадковий модуль розкрив невелику подушку безпеки, щоб зменшити силу удару.
Остання надія
Хоча Omotenashi більше не спуститься на поверхню Місяця, все ще є мала ймовірність, що оператори місії зможуть встановити контакт із кубсатом наступного року, коли його сонячні батареї повернуться до Сонця. Це дозволить команді завантажити радіаційні вимірювання, зібрані під час перебування в космосі.
Лише три країни здійснили посадку космічних кораблів на Місяць — США, СРСР та Китай. Японії доведеться створити новий космічний апарат та здійснити підкорення нашого природного супутника, перш ніж вона зможе додати себе до бажаного списку.
Раніше ми повідомляли про те, як NASA втратила зв’язок із кубсатом CAPSTONE.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine