Як перехопити міжзоряний об’єкт?

Вчені сподіваються дослідити «гостей» з-за меж Сонячної системи з близької відстані. Але для цього зонд, який вивчатиме міжзоряний об’єкт, має постійно перебувати у космосі поблизу точки Лагранжа L2.

Астрономи хочуть відслідити міжзоряні об'єкти
Астрономи хочуть відстежити міжзоряні об’єкти, схожі на Оумуамуа. Джерело: www.universetoday.com

Як побачити та перехопити міжзоряні об’єкти

Вчені збираються докладніше вивчити міжзоряні об’єкти. Поки що таких відомо лише два: комета Борисова та астероїд Оумуамуа. Однак є підозри, що сліди зіткнення з ними можна знайти як на Землі, так і на Місяці.

Щоправда, для цього необхідно їх вивчити у космосі й з близької відстані. Для цього треба створити перехоплювач міжзоряних об’єктів (ПМО). Це має бути зовсім невеликий апарат, оснащений достатньо потужним двигуном, який зможе зустрітися з «космічним гостем» і провести його дослідження з відстані у кілька кілометрів.

Проблема лише в тому, що ми не знаємо, коли з’явиться наступний міжзоряний об’єкт. Це може статися будь-коли у наступні кілька років. І тоді на організацію зустрічі з ним у науковців буде всього кілька місяців, а то й тижнів. А це означає, що часу на запуск ПМО із Землі не буде. Він вже має перебувати в космосі.

Спостережна станція за Місяцем

Найкращим місцем для розміщення ПМО фахівці вважають точку Лагранжа L2, що за Місяцем. Там уже перебувають телескопи JWST та Gaia, але застосовувати їх для пошуку «гостей» у Сонячній системі неможливо. Попри всю свою технічну досконалість, вони просто не призначені для спостереження за настільки близькими об’єктами.

Тому вчені пропонують запустити ще один телескоп, який цілеспрямовано аналізуватиме об’єкти на околицях зоряної системи й шукатиме серед них ті, що могли б народитися десь іще. А ПМО літатиме десь поруч із ним і чекатиме, коли настане його час.

При цьому вчені усвідомлюють, що значна частина міжзоряних об’єктів все одно буде недосяжною для перехоплювача. Надто великою може виявитися їхня швидкість та мінімальна відстань до Землі. Однак вони дають 85-відсоткову гарантію, що впродовж 10 років хоча б один придатний для проведення місії міжзоряний об’єкт знайдеться.

За матеріалами www.universetoday.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine