Визначена дата посадки на Місяць апарата Peregrine

Компанія Astrobotic назвала дату посадки свого місячного апарата Peregrine. За умови запуску 24 грудня, він сяде на Місяць 25 січня.

Иллюстрация лунной миссии Peregrine-1
Peregrine на Місяці (концепт). Джерело: Astrobotic

Апарат Peregrine був створений у межах контракту за програмою CLPS. Згідно з ним, NASA замовляє у приватних фірм доставлення вантажів на Місяць. Висота Peregrine становить 1,9 м, ширина — 2,5 м, маса (з урахуванням палива) — 1280 кг. Він оснащений п’ятьма двигунами, призначеними для виконання маневрів у міжпланетному просторі та м’якої посадки на місячну поверхню. Апарат має безліч портів для розміщення різного наукового обладнання. Загалом Peregrine може нести корисне навантаження масою до 265 кг.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

У межах своєї першої місії Peregrine доправить на Місяць 21 вантаж. Шість із них надані NASA, інші — комерційними замовниками та науковими установами. Вони містять різні прилади, мікроровер, меморіальну табличку і навіть монету, на яку «завантажений» один біткоїн.

Наразі запуск Peregrine призначений на 24 грудня. Він стане першим вантажем, який відправить у космос нова ракета Vulcan. За умови успішності запуску, вже через кілька днів апарат досягне Місяця. Щоправда, його посадка відбудеться лише 25 січня. Це пов’язано з необхідністю дочекатися потрібних умов освітлення в зоні висадки, що розташована в районі Куполів Груйтуйзена. Ці формації являють собою вулканічні куполи, розміщені на північно-східній околиці Океану Бур.

У разі успіху, Peregrine може стати першим приватним апаратом, який здійснив посадку на Місяць. Його головним конкурентом є місія IM-1 від компанії Intuitive Machines. Її запуск запланований на 12 січня.

За матеріалами https://phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
 https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів