Виробник зброї для України купив Aerojet Rocketdyne

Компанія L3Harris, яка є одним із головних партнерів Міністерства оборони США та постачає зброю для України, придбала Aerojet Rocketdyne. Раніше угода про продаж цього виробника ракетних двигунів Lockheed Martin було заблоковано урядом США.

Виробництво Aerojet Rocketdyne
Виробництво Aerojet Rocketdyne. Джерело: inventure.com.ua

L3Harris купила Aerojet Rocketdyne

Кріс Кубасік, генеральний директор L3Harris, одного з найбільших оборонних підрядників США, оголосив, що його компанія офіційно завершила купівлю Aerojet Rocketdyne. Ця фірма лишалася останнім незалежним виробником ракетних двигунів у США. 5000 її співробітників тепер офіційно працюють на цього виробника зброї та систем управління.

Aerojet Rocketdyne має штаб-квартиру в Ель-Сегундо (штат Каліфорнія). Компанія відома тим, що одночасно виготовляє реактивні двигуни для цивільних космічних кораблів, балістичних ракет та тактичної зброї.

Своєю чергою L3Harris відома тим, що зараз є одним із ключових гравців у постачанні Україні провідних систем озброєнь. До того ж, допомагаючи боротися із вторгненням росіян, компанія отримала чимало вигідних замовлень.

Чому компанію не продали Lockheed Martin

L3Harris придбала Aerojet Rocketdyne за 4,7 млрд доларів, і уряд США до цієї угоди не мав жодних претензій. Це досить цікаво, адже історія продажу цієї компанії тягнеться аж з 2020 року. Тоді її намагався купити Lockheed Martin, один із найбільших постачальників NASA. Взимку вони вже навіть оголосили, що будуть купувати виробника двигунів за 4,4 млрд доларів.

Але тоді уряд США просто заборонив проводити цей продаж, посилаючись на інтереси національної безпеки. Американські чиновники побоювалися, що компанія стане монополістом і просто не буде продавати двигуни своїм конкурентам, які водночас є партнерами солідних державних організацій.

Відомо, що одним із важливих пунктів, завдяки якому дозволили цю угоду, полягав у тому, що L3Harris запевнила всіх, що двигуни Aerojet Rocketdyne будуть доступні на вільному ринку. Монополізувати його вони все одно не можуть, оскільки їх основне виробництво зосереджене у галузі озброєнь.

Саме для збільшення виробництва двигунів ракет, що постачаються в Україну, L3Harris і придбала Aerojet Rocketdyne. І уряд навіть виділив на це 215,6 млн доларів. Як заявляє Кубасік, ці гроші будуть витрачені на модернізацію виробництва компанії та ширшого застосування у технологічному процесі інформаційних технологій.

За матеріалами spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine