Випробування двигуна SpaceX Raptor 2 завершилося вибухом

На об’єкті McGregor компанії SpaceX у штаті Техас під час випробування двигуна Raptor 2 стався потужний вибух. Компанія поки що не надала офіційних коментарів, але малоймовірно, що це вплине на майбутній четвертий тестовий запуск мегаракети Starship.

Інцидент трапився 23 травня о 16:15 за місцевим часом. Відео показує, як двигун Raptor зупинився приблизно через 14 секунд після запуску. Після зупинки, яка здавалася нормальним завершенням тесту, пара продовжувала виділятися з-під двигуна. Потім на дні випробувального стенда з’явився вогонь, який швидко розгорівся і спричинив великий вибух, охопивши всю вежу.

Поки що невідомо, чи був пошкоджений сам двигун або випробувальний стенд. Ймовірно, вибух спричинили метан і кисень — основні компоненти, які залучені у двигунах Raptor. Вони використовують рідкий метан як паливо, а рідкий кисень — як окислювач. Якщо стався витік або аномалія горіння, ці гази могли змішатися та спалахнути, що й призвело до вибуху. Також можливо, що щось інше вибухнуло на випробувальному стенді через утворення вогняної кулі. Деталі будуть відомі після офіційного розслідування SpaceX.

Подібні аномалії не є рідкістю під час кваліфікаційних випробувань. SpaceX проводить такі тести, щоб переконатися, що двигуни відповідають вимогам продуктивності та безпеки перед використанням у польотах. Наразі компанія тестує двигуни Raptor 2, які мають покращені характеристики, більшу ефективність та надійність у порівнянні з попередніми моделями.

Малоймовірно, що цей інцидент затримає майбутній четвертий запуск експериментальної мегаракети Starship, яка використовує двигуни Raptor. SpaceX провела репетицію системи запуску 20 травня. Генеральний директор компанії Ілон Маск повідомив у мережі Х, що політ Starship Flight 4 очікується приблизно через два тижні, тобто на початку червня.

Раніше ми показували драматичні кадри подвійного вибуху Starship.

За матеріалами gizmodo.com

Минула неділя виявилася найспекотнішим днем в історії Землі
Як від Землі до Місяця: астрофотограф зазнімкував величезний протуберанець
Зображення від українського аматора стало фото дня у NASA
«Зрізати шлях» до Венери: JUICE готується до історичного подвійного прольоту Місяця та Землі
Небезпека для астронавтів: ліки швидко зіпсуються під час подорожі до Марса
Рекордне число супутників і космічного сміття: ESA опублікувала звіт про ситуацію на навколоземній орбіті
Магнітне поле: які планети насправді придатні для життя
Обсерваторія Chandra відзначає 25 років у космосі колекцією приголомшливих світлин Всесвіту
Геомагнітна тривога: вчені попередили про полярні сяйва 24 липня
Тариф Starlink за 1,25 млн доларів пропонує доступ до інтернету на швидкості 8 Гбіт/с