Вихід астронавтів у космос відкладений через російське сміття

Запланований на сьогодні вихід астронавтів за межі МКС не відбудеться. Замість встановлення додаткової сонячної панелі станції доведеться ухилятися від шматка космічного сміття, яке виникло під час випробування російської протисупутникової зброї.

Вихід астронавтів в космос мав супроводжуватися застосуванням маніпулятора Canadarm2
Рука-маніпулятор Canadarm2 та корабель «Союз». Джерело: www.iflscience.com

Вихід астронавтів відкладений

Запланований на сьогодні вихід у космос астронавтів Джоша Кассади та Френка Рубіо не відбувся. Ця діяльність за межами МКС була запланована на 14:45 за київським часом. Однак незадовго до її початку виявилося, що до станції наближається шматок російського космічного сміття. Ймовірно, він утворився внаслідок випробування протисупутникової зброї восени минулого року.

Тому на 15:42 за Києвом призначено маневр ухиляння. У ньому буде залучено двигуни російського корабля «Союз МС-22». Ситуація не критична, але затримку з виходом в космос не можна назвати приємною.

Під час цього виходу Кассада та Рубіо мали встановити нову сонячну панель iROSA. Вона є четвертою із шести запланованих і значно розширить енергетичні можливості станції. Допомагати з її монтажем мали астронавти Манн та Ваката, які керували роботизованою рукою Canadarm2.

Проблеми із «Союзом»

Сьогоднішня ситуація є продовженням ланцюжка подій, який розпочався 14 грудня. Тоді у космосі мали працювати російські космонавти. Але витік із «Союзу МС-22» охолоджувальної рідини зробив цю діяльність неможливою.

18 грудня камери на Canadarm2 залучили для того, аби зрозуміти, що ж сталося з російським кораблем. Вони побачили діру поруч із можливим місцем витоку. Але досі не зрозуміло, наскільки серйозною є проблема.

Вихід Кассади та Рубіо був запланований на 19 грудня. Але фахівці вирішили ще раз подивитися на російський корабель за допомогою роботизованого маніпулятора. І ось тепер виникла ситуація, коли росіяни вкотре змушені використовувати свою ненадійну техніку для того, аби врятувати станцію від наслідків своєї ж діяльності.

Ця історія ще далека від завершення. Адже Рубіо та двоє російських космонавтів мали повернутися на Землю саме на «Союзі МС-22». І якщо фахівці дійдуть висновку, що це неможливо, із Землі доведеться посилати інший корабель.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Минула неділя виявилася найспекотнішим днем в історії Землі
Як від Землі до Місяця: астрофотограф зазнімкував величезний протуберанець
Зображення від українського аматора стало фото дня у NASA
«Зрізати шлях» до Венери: JUICE готується до історичного подвійного прольоту Місяця та Землі
Небезпека для астронавтів: ліки швидко зіпсуються під час подорожі до Марса
Рекордне число супутників і космічного сміття: ESA опублікувала звіт про ситуацію на навколоземній орбіті
Магнітне поле: які планети насправді придатні для життя
Обсерваторія Chandra відзначає 25 років у космосі колекцією приголомшливих світлин Всесвіту
Геомагнітна тривога: вчені попередили про полярні сяйва 24 липня
Тариф Starlink за 1,25 млн доларів пропонує доступ до інтернету на швидкості 8 Гбіт/с