Відібрало мову: Ілону Маску вказали на серйозний прорахунок в колонізації Марсу

Занурення в історію створення штучного інтелекту (ШІ) від OpenAI розкриває низку цікавих аспектів, пов’язаних із одним із колишніх співзасновників компанії — відомого підприємця Ілона Маска. Днями були оприлюднені раніше невідомі подробиці реакції мільярдера, коли експерт у галузі ШІ вказав на основний недолік плану Маска щодо колонізації Марса.

Марсіанська колонія

За даними New York Times, співзасновник Google DeepMind Деміс Хассабіс у розмові з мільярдером обговорювали тему Марсу незабаром після їхньої першої зустрічі в 2012 році на конференції, організованій їхнім спільним інвестором — відомим засновником PayPal Пітером Тілем.

Під час візиту в штаб-квартирі SpaceX Маск почав ділитися своїми амбітними планами з колонізації Марса. Він бачив у цьому вирішення проблеми перенаселення планети й інших викликів, із якими людство зіткнеться у майбутньому. Хассабіс в цілому погодився з ним, за одним винятком: він вважав, що при цьому не буде використовуватися ШІ. За його словами, якщо штучний інтелект перевершить людський, він може загрожувати марсианській колонії повним знищенням.

Ілон Маск
Засновник SpaceX Ілон Маск. Фото: SpaceX

Якщо вірити NYT, почувши такий висновок, Ілон Маск буквально «втратив дар мови». Засновник SpaceX, очевидно, прорахувався у своїх планах, що стало своєрідним відображенням його недооцінки можливих проблем, які можуть переслідувати людей на Марсі. Після цієї розмови він став переконаним критиком небезпек, пов’язаних із ШІ, але одночасно інвестував у DeepMind, щоб дізнатися більше про його можливості. Також мільярдер висловив думку про необхідність створення регулюючого органу, який би стежив за розвитком технологій і забезпечував їх відповідність інтересам людства.

Звісно, ідея порятунку від земних проблем на Червоній планеті може здатися оптимістичною. Проте немає гарантії, що такі небезпеки, як віруси й епідемії, роботи-вбивці чи навіть війни, не переслідуватимуть нас на новому місці проживання. 12 років тому Маск, схоже, не враховував цю вірогідність, що вказує на його наївність стосовно справжніх потенційних загроз.

Раніше ми повідомляли про те, як штучний інтелект навчився видобувати кисень на Марсі.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine