Компанія xAI Ілона Маска намагається зрозуміти справжню природу Всесвіту

Ілон Маск у середу оголосив про створення нової компанії, що спеціалізується на штучному інтелекті, після того, як кілька місяців дражнив планами створити конкурента ChatGPT.

xAI
Мета xAI — зрозуміти справжню природу Всесвіту. Фото: Unsplash

Компанія під назвою xAI представила вебсайт і команду з десятка співробітників. Як повідомляється на сайті, її очолить Ілон Маск. Вона тісно співпрацюватиме з DeepMind, OpenAI, Microsoft, Tesla та іншими компаніями, щоб досягти прогресу в реалізації місії.

«Мета xAI — зрозуміти справжню природу Всесвіту», — йдеться на сайті, що перегукується з формулюваннями, які Маск використовував раніше для опису своїх амбіцій у сфері штучного інтелекту.

Маск був одним із перших прихильників компанії OpenAI, яка створила ChatGPT, але згодом розкритикував її за введення заходів, які мають на меті запобігти упередженим або сексистським реакціям вірусного чат-бота.

Ілон Маск

Маск оголосив про створення нової компанії через кілька місяців після того, як в одному з інтерв’ю попередив, що, на його думку, штучний інтелект може спричинити знищення цивілізації. Він приєднався до інших технологічних лідерів, які закликали зробити паузу в неконтрольованій гонитві за штучним інтелектом.

Цифра 42

Щодо місії з розкриття секретів Всесвіту, то пояснень про те, як це збирається зробити xAI, немає. Проте підказки можна знайти на сторінці компанії у Twitter.

«Які фундаментальні питання залишилися без відповіді?» — говорить перший в історії твіт в офіційному обліковому записі xAI. На нього Маск відповів таким самим філософським питанням: «А як сформульовані фундаментальні питання, що залишилися без відповіді?».

Підприємець доповнив свій пост картинкою, що показує, що цифри, що становлять дату створення компанії (12.07.23), у сумі дають 42 — це посилання на улюблений роман Маска «Автостопом по Галактиці» Дугласа Адамса. Саме таку відповідь дав найрозумніший штучний інтелект у творі Адамса, роздумуючи над головним питанням «Життя, Всесвіту та всього іншого» 7,5 млн років та з’ївши неймовірну кількість ресурсів.

Раніше ми повідомляли про те, що заважає штучному інтелекту захопити світ.

За матеріалами CNN.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine