П’ять найкращих космічних комедій до дня сміху

Сьогодні 1 квітня — день, коли ми розігруємо друзів і знайомих, а вони, своєю чергою, намагаються пожартувати над нами. З цієї нагоди редакція The Universe Space Tech створила добірку з п’яти найвеселіших космічних комедій, під які можна безтурботно провести вечір. Адже, як відомо, ніщо так не подовжує життя, як сміх.

«Космічні яйця» (Spaceballs)

Про що фільм?

Президент планети Космічні Яйця посилає лорда Темний Шолом викрасти принцесу Веспу. Натомість він хоче отримати все повітря з планети Друїдія. Зупинити злого президента до снаги лише відважному капітану Лону Старру та його вірному соратнику Челобаці.

Чим він цікавий

«Космічні яйця» давно й по праву входять до пантеону найбільш значущих фантастичних комедій усіх часів. У своєму фільмі Мел Брукс досхочу пройшовся по «зоряній» сазі, обігравши всі її основні кліше та персонажів (до слова, з благословення самого Джорджа Лукаса).

Кадр із фільму «Космічні яйця»

Але якби стрічка Брукса була виключно пародією на «Зоряні війни», вона б ніколи не набула свого культового статусу. На щастя, «Космічні яйця» висміюють й інших знаменитих представників космічного жанру — чого вартий хоч би сміховинний епізод із «повторним» народженням Чужого. А багато абсурдних скетчів із фільму вже давно пішли в народ і тепер живуть самостійним життям у різних відео на Youtube.

Все це доповнено блискучою грою найкращих комедійних акторів своєї епохи, включно з Ріком Моранісом і Джоном Кенді. Усе це по праву робить «Космічні яйця» однією з найбільш значущих фантастичних комедій, що веселить так само, як і тридцять років тому.

«Марс атакує!» (Mars Attacks!)

Про що фільм?

На Землю прибувають гості з Червоної планети. Але не для того, щоб поділитися своєю безмежною мудрістю, а щоб нас завоювати. Безжальні загарбники руйнують міста, тоді як земна зброя безсила проти них. Невже людство приречене?

Чим він цікавий

«Марс атакує!» — це вкрай цікавий омаж на численні фантастичні фільми категорії B з 1950-х, присвячені злим інопланетянам (під якими найчастіше малася на увазі «червона загроза») та їхнім спробам захопити Землю. Кіно Тіма Бертона витримано у стилістиці стрічок тієї епохи й населене всіма звичними шаблонами та стереотипними персонажами, які потім безжалісно висміюються шляхом їх доведення до максимального абсурду. Навіщо марсіани прилетіли на Землю? Щоб схрестити людину з собакою та зробити знімки на тлі Тадж Махала, що вибухає — адже це дуже весело! Чи можуть військові їм перешкодити? Звичайно ж, ні — вони являють собою збіговисько некомпетентних дурнів. Чи врятується людство? Безсумнівно, причому зробить це максимально безглуздим способом.

Кадр із фільму «Марс атакує!»

Крім цього, «Марс Атакує!» може похвалитися воістину неймовірним акторським складом. Джек Ніколсон, Пірс Броснан, Гленн Клоуз, Денні Де Віто, Майкл Дж. Фокс, Джек Блек — це лише деякі з зіркових імен, які можна побачити у фільмі. Навіть у найнезначніших ролях картини Тіма Бертона можна помітити вельми відомих лицедіїв.

Звичайно, специфічний чорний гумор Тіма Бертона та обрана ним стилістика можуть сподобатися далеко не всім. Але якщо ви любите сатиру й старі безглузді фантастичні фільми, то «Марс Атакує!» надає цілком непоганий спосіб весело провести дві години часу перед екраном.

«Люди в чорному» (Men in black)

Про що фільм?

«Люди в чорному» — секретна організація, що контролює діяльність інопланетян на Землі. До її лав вступає новий агент під кодовим ім’ям Джей. Разом із напарником Кеєм йому доведеться врятувати нашу планету від знищення.

Чим він цікавий

«Люди в чорному» являє собою практично еталонний приклад бадді-муві, поданого в науково-фантастичній обгортці. Серцем фільму є протиставлення двох максимально несхожих характерів. З одного боку — суворий і навчений життям агент Кей у виконанні Томмі Лі Джонса. З іншого боку — Вілл Сміт в образі чарівного й амбітного агента Джея, який водночас нічого не знає про свою нову роботу. Їхня взаємодія створює масу кумедних ситуацій, на яких і тримається фільм.

Кадр із фільму «Люди в чорному»

Усе це доповнено безліччю ґеґів, що вміло обігрують різні міські легенди про прибульців, секретні урядові організації та контактерів з НЛО. А ще стрічка може похвалитися масою колоритних персонажів, чудовими дизайнами інопланетян і вельми видовищними екшн-епізодами, завдяки яким фільм буквально пролітає на одному диханні.

Все це закономірно принесло «Людям у чорному» статус однієї з найбільш знакових фантастичних комедій 90-х. Можливо, наступні продовження й не змогли досягти такої ж високої планки. Але оригінальний фільм, як і раніше, можна назвати найкращим у своєму жанрі.

«У пошуках галактики» (Galaxy Quest)

Про що фільм?

Актори, які колись були зірками одного з найпопулярніших американських фантастичних серіалів, змушені їздити всією країною та виступати перед своїми тепер уже нечисленними фанатами. Під час однієї з таких подій на них чекає несподівана зустріч з… інопланетянами. Ті прийняли серіал за «історичні хроніки» й тепер просять героїв допомогти їм у боротьбі з безжальними рептилоїдами.

Чим він цікавий

Кумедно, але за результатами опитування, колись проведеного серед фанатів «Зоряного шляху», стрічка «У пошуках галактики» посіла одне з найвищих місць у списку найкращих фільмів серії. І це при тому, що в ньому не згадується ані корабель «Ентерпрайз», ані Кірк і Спок. Річ у тім, що, хоч «У пошуках галактики» й не є частиною франшизи, але це дійсно кіно про «Зоряний шлях». Точніше кажучи, це фільм про сам серіал і його зірок.

Кадр із фільму «У пошуках галактики»

Тім Аллен чудово втілив образ Вільяма Шетнера (виконавця ролі оригінального капітана Кірка) — егоїстичного актора, який вважає себе серцем всесвіту й не втрачає жодної можливості здійснити героїчний перекид і зняти з себе майку. Алан Рікман — це, безумовно, Леонард Німой (Спок): чудовий актор, якому просто до біса не пощастило застрягти в одному образі. А ще в картині є Сігурні Вівер у вельми нехарактерній для себе ролі дурнуватої блондинки та вкрай сміховинний Сем Роквелл.

Але найкраще в «У пошуках галактики» — це те, що навіть якщо ви не дивилися жодної серії «Зоряного шляху», це анітрохи не завадить її перегляду. У фільмі є всі складові чудової комедії: прекрасні актори, пригодницька атмосфера й вельми іронічне обігравання жанрових штампів, коли самі герої чудово розуміють безглуздість ситуацій, що виникають, і висловлюють відповідні коментарі з їхнього приводу.

«Автостопом по галактиці» (The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy)

Про що фільм?

Наша планета заважає планам з будівництва швидкісної міжгалактичної автостради, через що її знищують. У живих залишається тільки Артур Дент, чий друг-прибулець встигає витягнути його з Землі, що гине. Тепер їм належить вирушити в незабутню подорож автостопом Галактикою.

Чим він цікавий

1979 року на полицях книжкових магазинів з’явився гумористичний роман Дугласа Адамса «Автостопом по галактиці». Книга миттєво стала бестселером і згодом отримала серію продовжень, які теж стали міжнародним феноменом і були перекладені багатьма мовами.

Кадр із фільму «Автостопом по галактиці»

І ось, через чверть століття, була створена екранізація першого роману серії. Не секрет, що фільми за книжками зазвичай отримують змішані відгуки. «Автостопом по галактиці» не став винятком, що, втім, зовсім не дивно. За самою своєю природою книги та фільми говорять з аудиторією різними мовами, через що під час перенесення тексту першоджерела на екран неминучі зміни, які можуть сподобатися далеко не всім фанатам оригіналу.

Але якщо сприймати «Автостопом по галактиці» як самостійний твір, то варто визнати, що це цілком якісна комедія, яка передала значну частину абсурдного гумору Адамса та його персонажів (чого вартий хоч би параноїдальний робот Марвін). І якщо ви з якихось причин не знали, чому число 42 є відповіддю на головне питання життя — фільм із задоволенням надасть вам її.

До того ж не варто забувати, що цикл Адамса складається з п’яти романів. Тож якщо вам сподобається кіно — ви завжди можете прочитати книжку та дізнатися, що ж було в оригіналі та які пригоди чекали на героїв далі.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Всесвіт на межі розуміння: темна енергія та загадка нескінченного розширення
Падіння астероїдів на мертві зорі: загадковим сигналам із космосу знайшли пояснення
Японський супутник-прибиральник наблизився на 15 метрів до космічного сміття
Вчені побачили аналог молодого Чумацького Шляху в ранньому Всесвіті
Квантовий процесор Google Willow виконує обчислення у паралельних Всесвітах
Місячна коаліція на 50 країн: Панама та Австрія приєдналися до Угод Артеміди
Розслідування марсіанської авіакатастрофи: що згубило вертоліт Ingenuity
Біля іншої зорі знайшли теплий сатурн
Тепла та сонячна погода на Марсі загрожує колонізації планети
Проєкт OPAL: NASA розсекретила результати 10-річного дослідження планет-гігантів