NASA готується до вивчення зразків з астероїда Бенну, які 2020 року зібрав апарат OSIRIS-REx. Капсула з ними має досягти нашої планети та здійснити м’яку посадку в штаті Юта 24 вересня цього року.
Зразки, зібрані OSIRIS-REx
Фахівці NASA готуються вивчати зразки матеріалу з астероїда Бенну, які у жовтні 2020 року зібрав космічний апарат OSIRIS-REx. Ця місія, повна назва якої звучить як Origins Spectral Interpretation Resource Identification Security-Regolith Explorer, є першою спробою американської космічної агенції отримати матеріал із малого тіла Сонячної системи.
Очікується, що капсула увійде в атмосферу Землі о 16:41 за київським часом. Вона має теплозахисний екран, який не дасть їй згоріти в атмосфері, та парашут, що допоможе здійснити м’яку посадку. Вважається, що це має статися о 16:54 за київським часом.
Зараз фахівці NASA тренуються та проводять репетиції таких, здавалось би, простих дій, як знаходження, транспортування капсули, діставання з неї зразків вагою 250 грамів. А все для того, аби в зазначений день максимально швидко доправити капсулу в чисту кімнату, де частинки астероїда можна буде безпечно вивчати.
Чому матеріал із космосу так цікавить вчених
Вчених цікавлять зразки з Бенну та подібних до нього астероїдів через те, що вони можуть містити ключі до розгадки процесів формування планет і навіть, потенційно, молекулярні докази того, як на Землі з’явилося життя. Зразки метеоритів, знайдені на Землі, корисні для такого типу досліджень, але лише до певної міри.
Астероїдний матеріал, зібраний у космосі, вільний від будь-якого земного забруднення та містить частинки, менші за ті, які переживають проліт крізь атмосферу нашої планети. Саме тому, аби захистити матеріал Бенну від будь-яких земних мікрозагарбників, команди NASA вживають значних заходів і завчасно готуються.
З місця приземлення OSRIS-REx також будуть взяті зразки землі, щоб перевірити ризик забруднення під час посадки. Саме з ними звірятимуть результати дослідження, якщо раптом виникне підозра, що вони хибні.
До того ж вчені проєкту OSRIS-REx використовуватимуть у дослідженнях лише четверту частину зібраних матеріалів. Решту ж законсервують для наступних поколінь вчених.
За матеріалами www.space.com.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine