Компанія Virgin Galactic готує свій космоплан SpaceShipTwo до відновлення польотів. З цією метою вона оптимізує керівництво. Але графік проведення підготовчих робіт поки не повідомляється.
Зміна керівництва у Virgin Galactic
Космоплан SpaceShipTwo за якийсь час може розпочати комерційні суборбітальні польоти. Принаймні так заявляє компанія Virgin Galactic, яка його збудувала. Готуючись до цього, вони почали оптимізувати свою керівну структуру.
Комерційна діяльність має початися вже цього року. 12 січня компанія повідомила, що у зв’язку із цим Свамі Айєр залишає пост президента з аерокосмічних систем, але до 3 березня залишиться радником. Колишній пілот-випробовувач працював на цій посаді з 2021 року і відповідав за будівництво літальних апаратів.
Президентом із космічних місій та безпеки тепер стане Майк Мозес. Він працює на різних посадах у Virgin Galactic з 2011 року, курує польоти та виконання місій. Майк Мур, який приєднався до команди у 2022 році, буде віцепрезидентом з технічних операцій у польотах. А Стів Джартіс, який раніше працював у Lockheed Martin, стане старшим віцепрезидентом з аерокосмічних програм та інжинірингу.
Плани на відновлення польотів
Усе це відбувається майже через 18 місяців після того, як власник компанії Virgin Galactic Річард Бренсон здійснив на борту космоплана Unity суборбітальний політ висотою 80 км. Після цього компанія оголосила, що і сам апарат, і його носій Virgin Galactic перейдуть на тривалий період космічного обслуговування, який триватиме до 2022 року.
Після цього в компанії вже робили заяви про початок комерційної діяльності, але так її і не розпочали. Зараз вони оголосили, що перший комерційний політ станеться у другому кварталі 2023 року.
Літак-носій, який має власне ім’я VMS Eve, вже пройшов усі технічні процедури та чекає на польоти на об’єкті Virgin Galactic у пустелі Мохаве. Наземні випробування мають розпочатися вже наступного тижня.
Після цього розпочнуться власне польоти, на носій встановлять Unity і настане фінальна стадія, яка міститиме суборбітальні польоти. Однак конкретний графік, відповідно до якого усе це відбуватиметься, лишається невідомим.
За матеріалами Spacenews.com.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine