Відвідувачі «Формули-1» змогли посидіти в електромобілі місячної місії Artemis

NASA та стартап Canoo Technologies, що спеціалізуються на розробці електромобілів, здивували світ важливою інновацією: новим електромобілем, який стане важливим транспортом у межах місії Artemis II. Ця історична подія запланована на наступний рік та має надати поштовх глибокому вивченню Місяця.

Електромобіль для підвозу астронавтів до ракети SLS місячної місії Artemis
Електромобіль для підвезення астронавтів до ракети SLS місячної місії Artemis. Фото: NASA

NASA вже раніше представила новий електротранспорт. Але минулого тижня відвідувачі перегонів «Формули-1» в Остіні (штат Техас) отримали унікальну можливість оцінити його стильний зовнішній вигляд та розкішний інтер’єр зблизька.

План місії Artemis II полягає у доправленні чотирьох астронавтів на стартовий майданчик 39B Космічного центру імені Кеннеді. Тут їх очікуватиме ракета SLS із космічним кораблем Orion. Спільна робота між Canoo та NASA вкладена в забезпечення безпеки та комфорту астронавтів у підготовчому етапі перед відправленням на Місяць.

Манекен у костюмі астронавта місії Artemis на задньому сидінні електромобіля
Манекен у костюмі астронавта місії Artemis на задньому сидінні електромобіля. Фото: NASA

Чарлі Блеквелл-Томпсон, директор NASA з питань пуску ракети-носія Artemis, висловив впевненість, що ця співпраця викличе гордість і захопить серця всіх, хто побачить ці нові транспортні засоби.

Астронавти місії Artemis II не здійснюватимуть висадку на Місяць. Але вони виконають проліт повз його поверхню таким же шляхом, який здійснив минулого року Orion, наблизившись до Місяця на відстань всього 120 км.

Десятиденна місія Artemis II призначена для перевірки можливостей системи підтримки екіпажу космічного корабля Orion. Успішне виконання завдань місії буде важливим кроком для подальших експедицій і освоєння космічного простору.

Завдяки цій історичній події відкриваються нові перспективи, які розчистять шлях для місії Artemis III. Ця місія запланована на 2025 рік і має на меті висадити першу жінку та першого афроамериканця на поверхню Місяця, що визначено як надзвичайно важливий крок у розвитку космічної історії.

Раніше ми повідомляли про те, як NASA зібрала корабель для місії Artemis II.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine