Відповідь SpaceX: Blue Origin продемонструвала прототип місячного лендера

Компанія Blue Origin опублікувала знімки повнорозмірного макета апарата Blue Moon. Він призначений для доставлення вантажів на Місяць, відпрацювання та відпрацювання технологій, які потім будуть використані при створенні пілотованої версії лендера, який зможе скласти конкуренцію Starship HLS компанії SpaceX.

Керівник Blue Origin Джефф Безос і адміністратор NASA Білл Нельсон на тлі макета Blue Moon. Джерело: Blue Origin

Апарат, що розробляється Blue Origin, отримав позначення Blue Moon Mark 1. Він буде залучений до місії MK1-SN001. У її межах буде проведена перевірка ключових вузлів і компонентів апарата, включно з двигуном BE-7, системою кріогенного живлення, авіонікою, зв’язком і точністю роботи посадкової системи.

Наступні апарати серії Mark 1, починаючи з місії MK-SN002, будуть використовуватися для доставлення корисного навантаження на Місяць — як від NASA в межах програми CLPS, так і від різних комерційних замовників. Згідно з заявою Blue Origin, безпілотний Blue Moon зможе доставити на місячну поверхню три тонни вантажу з посадкою в межах 100 метрів від заданої точки. Для цього буде використовуватися система навігації за рельєфом місцевості з використанням лідара, яку вже було випробувано під час суборбітальних польотів корабля New Shepard. У Blue Origin прагнуть домогтися точності посадки, вимірюваної одиночними числами.

Макет Blue Moon. Джерело: Blue Origin

Поки що в Blue Origin не назвали жодних конкретних термінів польоту Blue Moon. Заявляється, що вони вирушать до Місяця під час перших пусків ракети New Glenn. Наразі її введення в експлуатацію заплановано на 2024 рік. Однак варто нагадати, перший політ нової ракети вже неодноразово переносився. Тож не можна виключати, що це повториться знову.

Що стосується пілотованої версії Blue Moon (серія Mark 2), то її планують залучити під час місії Artemis V. Наразі її реалізація запланована на кінець поточного десятиліття.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine