Відповідь Китаю та росії: США вперше випробували власну гіперзвукову ракету

Військово-повітряні сили США вперше випробували власну гіперзвукову крилату ракету в Тихому океані. На думку аналітиків, випробування є сигналом Китаю, що Вашингтон все ще конкурує на арені озброєнь, де, на думку багатьох, Пекін має явну перевагу.

B-52
Екіпажі B-52 беруть участь у навчанні з вивчення гіперзвукової зброї на авіабазі Андерсен, Гуам, 27 лютого 2024 року. Фото: CNN

Бомбардувальник B-52, який злетів з авіабази Андерсен на острові Гуам, 17 березня випустив прототип оперативної гіперзвукової ракети, заявив представник ВПС для CNN.

Гіперзвукова зброя США

Випробування гіперзвукової зброї, офіційно відомої як All-Up-Round AGM-183A Air-launching Rapid Response Weapon (ARRW), відбулося на полігоні Рейгана на атолі Кваджалейн на Маршаллових островах, майже за 2600 км на схід від Гуаму.

ARRW складається з ракетного прискорювача і гіперзвукового планера, який несе звичайну боєголовку та призначений для атаки на важливі наземні цілі.

Гіперзвукові планери рухаються зі швидкістю понад 5 Махів, або приблизно 6,5 тис. км/год, що ускладнює їхнє виявлення і перехоплення. Вони також можуть маневрувати та змінювати висоту, уникнувши сучасних систем протиракетної оборони.

Випробовування в інших країнах

Китай, росія і Північна Корея також активно розвивають гіперзвукову зброю, що створює серйозні виклики для США у забезпеченні своєї безпеки та стратегічної переваги.

Китай та росія вже випробували гіперзвукові ракети, зазначивши, що мають певну перевагу в цій сфері. Повідомляється, що Китай випробовував з 2014 року гіперзвукові планери, які можуть нести ядерні та звичайні боєголовки.

Північна Корея також заявляла про розробку гіперзвукової зброї. Лідер Кім Чен Ин відзначив випробування нового двигуна для гіперзвукової зброї середньої дальності.

Сигнал ворогам

Аналітики вважають, що це випробування має надіслати сигнал Пекіну про те, що Вашингтон залишається непохитним у зміцненні своєї стратегічної позиції в регіоні Тихого океану.

Офіційні представники США не надали деталей про випробування. ВПС визнавали, що не планують закуповувати ARRW для бойового застосування, однак не виключено, що це рішення може змінитися у майбутньому.

Останні тестування ARRW відбулися в серпні й жовтні 2023 року, але подальші кроки щодо цієї програми залишаються невизначеними.

ВПС запросили 150 млн доларів на ARRW у 2024 фінансовому році. Але, згідно з лютневим звітом Дослідницької служби Конгресу, Закон про асигнування на національну оборону не дозволив фінансувати цю програму. Втім, аналітики вважають, що ще зарано списувати ARRW.

Раніше ми пояснювали про те, що таке російські ракети «Кинжал».

За матеріалами cnn.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine