Від світанку до заходу сонця: Curiosity показав марсіанський день

NASA опублікувала анімацію, зроблену марсоходом Curiosity. Вона демонструє рух тіні від ровера поверхнею Червоної планети протягом місцевого дня.

На початку листопада Марс і Земля розташувалися таким чином, що Сонце опинилося точно між ними, ускладнивши радіокомунікації між двома планетами. На цей період NASA істотно скоротила активність своїх марсіанських місій, зокрема й ровера Curiosity. Йому було надіслано інструкції використовувати навігаційні камери Hazcam для безперервного 12-годинного знімкування навколишньої місцевості. Фахівці місії сподівалися зафіксувати рух хмар або появу пилових смерчів.

Таймлапс марсохода Curiosity, що демонструє один марсіанський день. Джерело: NASA/JPL-Caltech

На жаль, Curiosity не вдалося зафіксувати жодних атмосферних феноменів. Проте, з’єднавши зроблені його камерами кадри, вчені створили таймлапси, що охоплюють один марсіанський день — з 05:30 ранку до 17:30 вечора за місцевим часом.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №6 2021 (187)

До товару

Перший таймлапс демонструє південно-східну частину долини Gediz Vallis, розташованої біля підніжжя гори Шарпа. У процесі того, як небо світлішає під час сходу сонця, ми можемо помітити появу тіні від двометрової роботизованої руки марсохода. У лівій частині кадру також видно калібрувальну мішень. У середині дня алгоритм камери встановлює час експозиції приблизно в третину секунди. До ночі час експозиції збільшується до більш ніж хвилини, що призводить до появи «гарячих пікселів» — шуму сенсора, який проявляється у вигляді білих цяток.

Таймлапс марсохода Curiosity, що демонструє один марсіанський день. Джерело: NASA/JPL-Caltech

На другому таймлапсі показано вид на північно-західний схил гори Шарпа. Ми можемо побачити праве заднє колесо марсохода, а також тінь системи живлення Curiosity. Невеликий чорний артефакт, що з’являється зліва в середині відео на 17-му кадрі, виник унаслідок потрапляння космічного променя на матрицю камери. Яскраві спалахи та інші шуми наприкінці відео є результатом впливу тепла від системи живлення космічного апарата на датчик зображення Hazcam.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів