Величезний уламок космічного сміття на пляжі збентежив Австралію

Великий золотистий циліндричний об’єкт, інкрустований балянусами, який днями викинуло на пляж у Західній Австралії, спантеличив місцеву владу. Вони досі намагаються з’ясувати, що це таке. Перші ознаки вказують на те, що це космічне сміття.

На берег Австралії викинуло загадковий уламок космічного сміття
На берег Австралії викинуло загадковий уламок космічного сміття. Фото: ABC Mews

Що б це не було, циліндр, який має куполоподібну форму, був виявлений місцевими мешканцями на пляжі в Грін-Гед, розташованому приблизно за 190 км на північ від Перта. Один із місцевих, який натрапив на знахідку, описав її як приблизно 2,5 м завширшки та 3 м заввишки, повідомляє Австралійська телерадіомовна корпорація. Тож це доволі значний шматок металевого сміття.

Доки не було встановлене його точне походження, поліція Західної Австралії, яка охороняла місце знахідки, застерігала відпочивальників триматися якомога далі від пляжу. Органи правопорядку заявили, що загадкове сміття розглядається як потенційно небезпечне. Хоча подальший аналіз показав, що воно не становить загрози для громади.

Австралійське космічне агентство утримується від коментарів, лише зазначило, що об’єкт може бути частиною іноземної космічної ракети-носія. Агентство додає, що наразі робить запити щодо цієї знахідки.

Але інтернет-детективи вже випередили владу. Якщо їм вірити, схоже, що цей об’єкт може бути скинутим третім ступенем однієї з індійських багатоступеневих ракет-носіїв для запуску полярних супутників PLSV.

Стівен Кларк, космічний репортер Ars Technica, пояснив, що третій ступінь PLSV ніколи не досягає орбітальної швидкості, тому зазвичай падає за межами місця запуску в Індійський океан. Якщо уламки правильно ідентифіковані, це означає, що вони навряд чи походять з індійської місячної місії Chandryaan 3, яка використовує іншу ракету-носій.

Підтверджуючи цю теорію, авіаційний експерт Джеффрі Томас повідомив BBC, що об’єкт може бути паливним баком від ракети, яка впала в океан протягом минулого року. Томас також рішуче розвіяв припущення, що об’єкт міг належати авіалайнеру MH370, який трагічно зник десь біля західного узбережжя Австралії в 2014 році.

Раніше ми повідомляли про те, що загадковий космічний об’єкт виявився уламком ракети SpaceX.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine