Великий розрив: Sierra Space перевірила межу міцності надувного модуля

Компанія Sierra Space провела успішне випробування на розрив повнорозмірного прототипу модуля LIFE (Large Integrated Flexible Environment). У майбутньому його планують використовувати для створення комерційної орбітальної станції Orbital Reef.

Метою тесту була перевірка межі міцності модуля і вивчення того, як себе поведе його оболонка. Вона виготовлена з високоміцного волокна вектран та інших матеріалів.

Під час тесту тиск усередині модуля поступово підіймався. Коли він досяг рівня в 530 кілопаскалів, його оболонка лопнула.

Згідно із заявою Sierra Space, випробування завершилося повним успіхом. У момент розриву, тиск усередині модуля становив 530 кілопаскалів, що приблизно в 5,3 раза вище за тиск земної атмосфери. Це на +27% перевищує рекомендований НАСА рівень у 419 кілопаскалів (максимальний робочий тиск у 105 кілопаскалів, помножений на коефіцієнт безпеки, що дорівнює чотирьом).

Момент розриву оболонки прототипу модуля LIFE. Джерело: Sierra Space

Минуле випробування стало вінцем у серії менших за масштабом тестів. Під час одного з таких випробувань, проведеного у вересні, прототип модуля, оснащений імітованою ілюмінатором металевою заглушкою, досяг 33%-го запасу міцності.

Модуль LIFE призначений для розміщення всередині вантажного відсіку ракети з п’ятиметровим головним обтічником. Після повного розкриття на орбіті його внутрішній об’єм становитиме 300 м3, що відповідає приблизно третині населеного об’єму МКС. Sierra Space також вивчає можливість створення більшої версії LIFE, розрахованої на встановлення під семиметровий обтічник. Після розгортання його обсяг становитиме 1400 м3.

Раніше ми розповідали про те, що Sierra Space завершила складання першого льотного екземпляра космоплана Dream Chases. Його політ на орбіту заплановано на весну цього року.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine