Великий розрив: Sierra Space готується знайти межу міцності надувного модуля

Компанія Sierra Space повідомила про підготовку найбільшого в історії випробування на розрив. Його предметом стане повномасштабний прототип надувного модуля, призначений для орбітальної станції Orbital Reef.

Прототип надувного модуля станції Orbital Reef. Джерело: Sierra Space

Проєкт станції Orbital Reef було анонсовано Blue Origin і Sierra Space 2021 року. Він передбачає створення комерційної орбітальної станції, розрахованої на перебування до десяти осіб. Вона складатиметься з безлічі модулів і, в повністю розгорнутому вигляді, буде порівнянна за розміром із МКС. Її планують здавати в оренду для проведення різних досліджень, технологічних і комерційних місій.

Blue Origin візьме на себе створення окремих технічних модулів і службових систем, а також виведення компонентів станції на орбіту. Для цього планується залучити ракету New Glenn. Sierra Space сконструює надувний модуль LIFE, який стане місцем проживання екіпажу. Він складатиметься зі зшитих і переплетених гнучких волокон (здебільшого вектрану), які під тиском на орбіті перетворяться на жорстку конструкцію. Іншою частиною внеску компанії стане багаторазовий космоплан Dream Chaser. Він буде використовуватися для доставлення вантажів і людей на станцію.

Станція Orbital Reef (концепт). Джерело: Blue Origin

У межах підготовки до будівництва станції Sierra Space вже провела низку випробувань прототипів надувного модуля на розрив. Такі тести необхідні для збору даних про межу міцності конструкції та удосконалення технології. Але нове випробування набагато перевершить їх за масштабом. У ньому буде залучений повнорозмірний прототип LIFE. Його висота становить 6,25 метра, діаметр — 8,23 метра, загальний обсяг — 283,17 м³.

Наразі проведення випробування заплановано на грудень 2023 року. Воно відбудеться в Центрі космічних польотів імені Маршалла. Інженери підвищуватимуть тиск усередині модуля доти, доки він не лопне. Зібрані під час тесту дані, допоможуть у процесі сертифікації технології з боку NASA, що дасть можливість її використовувати під час майбутніх пілотованих місій.

За матеріалами https://www.sierraspace.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine