Гарвардський астроном та відомий мисливець за НЛО Аві Лоеб нещодавно заявив, що крихітні кульки в океані натякають на існування міжзоряного об’єкта CNEOS 20140108, який зазнав аварії в Тихому океані ще 2014 року. Тоді вогняна куля вибухнула та розпалась на шматки на висоті 20 км. Провідний вчений раніше описав цю знахідку як революційну.
На думку астронома, ця подія є доказом існування позаземної цивілізації, адже уламки були міцнішими за 272 інших космічних порід, які раніше були занесені до каталогу NASA. Крім того, об’єкт рухався швидше, ніж 95% інших космічних каменів, і вибухнув значно нижче в атмосфері, ніж більшість метеорів. Усі ці «докази» збільшують ймовірність того, що це міг бути космічний корабель.
Лоеб впевнений, що ці знахідки можуть допомогти відповісти на питання, чи самотні люди у Всесвіті. Останнім часом теорія Лоеба привертала багато уваги ЗМІ. Але не всі погоджуються з нею.
Критика теорії про прибульців
Минулого тижня Моніка Грейді, професорка планетології Відкритого університету, у статті для The Conversation розкритикувала твердження Лоеба, кажучи, що він робить дуже великий науковий стрибок — від спостереження вогняної кулі до твердження про те, що це інопланетний космічний корабель.
Грейді стверджує, що крихітні металеві кульки, які Лоеб і його команда виловили з океану, швидше за все, є земними забруднювачами, а не доказом того, що дев’ять років тому до нас завітала міжзоряна цивілізація.
Лоеб, який вже давно зробив собі ім’я, фінансуючи дослідження НЛО, прочісує дно Тихого океану за допомогою радара у пошуках уламків метеора IM1, який, як підозрюють, прибув із міжзоряного простору. Але пошуки поки не увінчалися успіхом.
У своєму особистому блозі минулого місяця Лоеб стверджував, що знайдені металеві сфери можуть представляти технологію інопланетної цивілізації, хоч би як надумано це звучало.
Але Грейді не задовольнила ця теорія. Вона пояснює, що у сферах немає нічого, що натякало б на інопланетян. Цей матеріал здебільшого складається з крихітних алмазів або сапфірів, випущених у міжзоряне середовище світилами, що еволюціонують і вибухають, та, врешті, були занесені на Землю разом із метеоритами.
Лоеб стверджує, що у складі сфер присутній нікель, що натякає на їхнє міжзоряне походження. Але Грейді пояснює цей вміст тим, що сфери були забруднені нікелем уже на Землі.
«Найпереконливішим доказом було б визначення віку цих сфер, який би був старшим за вік Сонця — це справді дозволило б їх класифікувати як міжзоряні об’єкти. Але це не обов’язково означало б, що вони мають штучне, а не природне походження», — пояснює Грейді.
НЛО має раціональне пояснення
Раніше суперечки про НЛО і позаземне життя обмежувалися кулуарами політичних дебатів у Вашингтоні, округ Колумбія. Але зараз вони злетіли до політичного порядку денного, і їх пов’язують з національною безпекою. Нещодавно команда незалежних експертів із NASA провела аналіз спостережень за НЛО та вияснила, що 90% об’єктів мають раціональне пояснення, але 10% залишаються незрозумілими, здебільшого через недостатність даних.
Раніше ми повідомляли про те, як система попередження NASA передбачила падіння астероїда на Землю.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine