Вчені припускають, що на Землю впав метеорит з іншої зоряної системи

Вчений із Гарвардського університету стверджує, що метеорит, який 2014 року упав у море поблизу Нової Гвінеї міг прилетіти до нас з іншої зоряної системи. Про це свідчать дані американського розвідувального супутника.

CNEOS 2014-01-08
Міжзоряний об’єкт міг врізатися в Землю. Джерело: Рolishnews.co.uk

Метеорит 2014 року

Гарвардський професор Аві Леб та його аспірант Амір Сірадж стверджують, що метеорит, який 2014 року врізався у Землю поблизу Нової Гвінеї, міг походити з-за меж Сонячної системи. Такий висновок вони зробили, проаналізувавши дані астрономічних каталогів.

Вважається, що об’єкт CNEOS 2014-01-08 мав діаметр приблизно 50 см. І дані дослідників свідчать, що до входження в атмосферу Землі його швидкість була завеликою для того, аби Сонце могло втримати його на своїй орбіті.

Однак більшість вчених не поділяють ентузіазму Леба. Річ у тім, що основні оцінки траєкторії CNEOS 2014-01-08 отримані від американського військового супутника. Точність здійснюваних ним вимірювань є військовою таємницею. Тож ніхто не може з упевненістю сказати, чи правильною є оцінка швидкості. А це ставить під сумнів міжзоряне походження об’єкта.

Третій відомий міжзоряний об’єкт?

На сьогодні вчені визнають міжзоряну природу тільки двох об’єктів, що пролітали крізь Сонячну систему: комети Борисова та астероїда Оумуамуа. Якщо CNEOS 2014-01-08 дійсно прилетів до нас із глибин космосу, то це буде означати, що він стане третім у цьому списку.

Навіть більше, рештки цього астероїда можуть виявитися першими зразками речовини, що не належить нашій Сонячній системі, які потраплять до рук науковців. Проблема лиш у тім, що через невеликий розмір більша частина CNEOS 2014-01-08 випарувалася під час польоту крізь атмосферу. А ті шматки, що досягли поверхні, лежать на дні моря.

Але вчені налаштовані оптимістично. Зона, у якій варто шукати уламки CNEOS 2014-01-08, визначена як квадрат 10 х 10 км. Тож її дно не так важко буде дослідити за допомогою трала. Також рештки метеорита мають бути магнітними, що значно полегшить роботу.

Сумніви та підтвердження

Сумніви у походженні CNEOS 2014-01-08 викликає ексцентричність самого Аві Леба. Він уже висловлював припущення, що цей об’єкт є не просто міжзоряним метеоритом, а був створений позаземною цивілізацією. Те ж саме він говорить і про комету Борисова та Оумуамуа. І все це поваги йому в міжнародній спільноті не додає.

Але несподівано на бік дослідника стало Космічне командування Сполучених Штатів. У квітні 2022 року воно опублікувало документ, у якому підтвердило, що супутник мав достатню точність і CNEOS 2014-01-08 дійсно є міжзоряним об’єктом.

За матеріалами www.sciencealert.com

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале!

Присоединяйтесь: https://t.me/ustmagazine