Вчені виявили незвичайну потрійну зіркову систему, а приватні космічні станції можуть не встигнути замінити МКС: дайджест новин

Підбірка найцікавіших космічних новин до сніданку: SpaceX відмінила запуск менш ніж за хвилину до старту. Місія Crew Dragon відкладена через пошкодження ракети, а ми рекомендуємо вам подивитися на вихідних п’ять найкращих фільмів про Місяць.

Потрійна зіркова система поглинула четверту зірку

Астрономи виявили потрійну зоряну систему, не схожу на жодну з бачених раніше. Тріо має ієрархічну структуру — це означає, що пара зірок обертається одна навколо одної в центрі системи, а третій компонент обертається навколо центральної пари. Це може бути пов’язано з тим, що в цій системі, ймовірно, раніше було четверте світило, але хтось із «трійці» поглинув його.

Місія була перервана, коли до старту залишалося тільки 46 секунд. Після переривання передстартового відліку SpaceX написала у Twitter що запуск перенесено на завтра. Компанія не надала жодних подробиць щодо причини відміни старту.

Новини ринку

Crew Dragon
Стикування корабля Crew Dragon із МКС. Фото: Wikipedia

Місія Crew Dragon з доставки астронавтів на МКС відкладена до кінця вересня

NASA відкладає наступну комерційну пілотовану місію на Міжнародну космічну станцію (МКС) майже на місяць. Причиною цього стало те, що ракета-носій Falcon 9 була пошкоджена під час транспортування країною для випробувань. Запуск місії Crew-5 тепер відбудеться не раніше 29 вересня, хоча раніше він був запланований на початок вересня.

NASA стурбована, що комерційні космічні станції не зможуть вчасно замінити МКС

Радники NASA з безпеки попереджають, що зусилля агентства з переходу від МКС до комерційних космічних станцій (ККС) можуть провалитися. На засіданні консультативної групи з аерокосмічної безпеки її члени висловили стурбованість тим, що ККС виявляться не готовими до моменту виведення МКС з експлуатації. Справа в тому, що проєкти, розробку яких підтримує NASA, постійно страждали через брак фінансування.

Цікаве

НЛО

Пентагон створює офіс для вивчення НЛО

Міністерство оборони США створило підрозділ під назвою AARO, завданням якого буде вивчення неідентифікованих літаючих об’єктів. Цей крок став продовженням низки заходів, здійснених американським урядом у цьому напрямку за останні кілька місяців. Головною задачею AARO є координація зусиль між Міністерством оборони та Федеральним урядом США у питаннях вивчення НЛО. Його завдання визначені як «виявлення, ідентифікація та маркування об’єктів, що виявляють зацікавленість у військових об’єктах або поблизу них, районах військових операцій і навчань, повітряному просторі спеціального призначення та інших зонах».

П’ять найкращих фільмів про Місяць

З давніх-давен Місяць притягував погляди людей. Про нього складали пісні, його малювали на картинах, писали оповідання та романи. Кінематограф не став винятком. На честь чергових роковин першої висадки людини на місячну поверхню редакція The Universe Space Tech склала добірку з п’яти найбільш примітних фільмів про супутницю нашої планети.

Читайте у попередньому дайджесті: Геомагнітний шторм накрив Землю, а NASA назвала дату першого запуску SLS: дайджест новин

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine