Вчені спростували головну теорію виникнення Землі

Нове дослідження стверджує, що Земля та Марс виникли внаслідок зіткнення «планетарних зародків» у внутрішній частині Сонячної системи. Це суперечить іншій основній конкурентній теорії про те, як утворилася наша планета. Раніше вчені вважали, що Земля сформувалася з космічних уламків із зовнішньої Сонячної системи, які дрейфували всередину, ближче до Сонця.

Земля
Поява Землі стала результатом «космічної аварії». Фото: Unsplash

У спробі встановити, яка теорія правильна, дослідники з Вестфальського університету імені Вільгельма проаналізували ізотопний склад титану, цирконію та молібдену у зразках із десяти марсіанських метеоритів. Потім вчені порівняли ізотопний склад ранньої силікатної частини Землі та Марса зі складами різних груп хондритових метеоритів, які, як вважається, прийшли із зовнішньої та внутрішньої Сонячної системи.

Земля
Нове дослідження стверджує, що Земля та Марс виникли внаслідок зіткнення дрібніших «планетарних зародків» у внутрішній частині Сонячної системи. Це підтверджує класичну модель типу Уезерілла, але суперечить іншій основній теорії про те, що наша планета сформувалася за рахунок пилу та уламків із зовнішньої частини Сонячної системи. Зображення: Вестфальський університет імені Вільгельма

Дослідження показало, що склад обох планет більше відповідає складу хондритових метеоритів, що походять із внутрішньої частини Сонячної системи. Матеріалів із зовнішньої Сонячної системи виявилося дуже мало.

Неочікувані результати

Ґрунтуючись на отриманих даних, дослідники дійшли висновку, що планети земної групи не могли утворитися у результаті скупчення великої кількості каміння із зовнішньої Сонячної системи, а, швидше за все, утворилися внаслідок зіткнень кількох небесних тіл розміром із Місяць у внутрішній її частині.

Місяць
Земля виникла внаслідок зіткнень невеликих об’єктів розміром з Місяць

«Земля, Венера та Марс, сформувалася в основному з матеріалу, що існував у внутрішній частині Сонячної системи. Все вказує на те, що Земля з’явилася внаслідок зіткнення кількох небесних тіл розміром з Місяць», — заявили дослідники.

Вчені сподіваються, що результати покращать їхнє розуміння процесів, які управляють формуванням скелястих екзопланет. Дослідження опубліковане в журналі Science Advances.

Нагадаємо, що раніше астрономи знайшли сімдесят «планет-сиріт».

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада