Вчені NASA перетнуть Антарктиду пішки для дослідження польотів на Марс

Двоє полярників вирушили у тритижневу експедицію Антарктидою. Пара вчених співпрацює з NASA та Європейським космічним агентством, вивчаючи психологічні та фізіологічні ефекти подорожі. Цей експеримент дозволить зібрати вкрай важливі дані, які допоможуть зрозуміти, як людина реагуватиме на тривалі суворі умови, перебуваючи в ізоляції на Марсі чи Місяці.

Полярники
Джастін Пекшоу та Джеймі Фейсер Чайлдс подолають пішки 4200 км в екстремальних умовах Антарктиди

Похід є частиною місії Chasing the Light із перетину Антарктиди, яка піддасть двох його учасників, Джастіна Пекшоу та Джеймі Фейсера Чайлдса, суворим умовам на холодному континенті. Хоч зараз на Південному полюсі літо, температура там сильно нижча за нуль, а швидкість вітру подекуди досягає 160 км/год.

План походу
План походу. Зображеня: Chasing the Light

Пакшоу та Чайлдс тягнуть за собою сани вагою 200 кг з усім необхідним для виживання спорядженням. За даними ВВС, у просуванні по суворих місцях їм допоможуть лижі та повітряні змії. Мандрівникам необхідно подолати 4200 км. Причому перші 892 км шляху вже пройдено. Наразі група прямує до Південного полюса, а потім поверне на захід і вирушить до затоки Геркулес, а звідти до льодовика Юніон. Кінцевою точкою подорожі стане полярний табір Union.

Цінні результати дослідження

Chasing the Light
У просуванні по суворих місцях допоможуть лижі та повітряні змії. Фото: Chasing the Light

NASA разом із Європейським космічним агентством та Стенфордським університетом збирає дані про те, як людське тіло справляється з екстремальними умовами. Для цього у різні проміжки часу під час походу учасники збиратимуть свої зразки слини, крові, сечі та випорожнення. За даними Daily Mail, зір мандрівників також перевірятиметься, щоб з’ясувати, як люди сприймають навколишнє середовище в небезпечних для організму умовах.

Chasing the Light
Пакшоу та Чайлдс тягнуть за собою сани вагою 200 кг. Фото: Chasing the Light

Перевірка зору виявилася важливою для кращого розуміння ситуації, що відбулася на Місяці 1971 року під час місії Apollo 15. Тоді астронавти Алан Шепард і Едгар Мітчелл відмовилися досліджувати великий кратер, вважаючи, що він дуже далеко, хоча насправді він був усього в 15 м від них. Учених NASA це здивувало, і вони висунули гіпотезу про те, що зір астронавтів на Місяці втратив глибину різкості.

Chasing the Light
Джастін Пекшоу та Джеймі Фейсер Чайлдс. Фото: Chasing the Light 

Безплідний ландшафт Антарктиди в чомусь схожий на Місяць та Марс, що робить його непоганим випробувальним полігоном. А з урахуванням того, що місії на Місяць заплановані на середину та кінець 2020-х, нинішня експедиція проходить якнайкраще.

Нагадаємо, що раніше ми повідомляли про повне сонячне затемнення над Антарктидою 4 грудня.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine