Найкращі знімки та відео сонячного затемнення в Антарктиді

4 грудня на Землі пройшло єдине у 2021 році повне сонячне затемнення. На жаль, його максимальна фаза була помітна лише з території Антарктиди, а також із південної частини акваторій Атлантичного та Тихого океану.

Втім, навіть величезна віддаленість від цивілізації та суворі кліматичні умови не зупинили кілька груп мисливців за затемненнями, що вирішили поспостерігати за таким рідкісним природним явищем.

Повне сонячне затемнення 2021: вид з Антарктиди

Одна з груп мисливців за сонячним затемненням розташувалася на базі «Юніон Глейшер». Вона розташована на території льодовика Юніон (західна Антарктида) та зазвичай використовується для туристичних цілей, а також як перевалочний пункт для мандрівників-екстремалів, що прямують до Південного полюса.

Колаж, який демонструє фази повного сонячного затемнення 4 грудня 2021 року (вид з Антарктиди). Джерело: René Quinán / INACH – Fernando Trueba / Imagen de Chile
Повне сонячне затемнення 4 грудня 2021 року (вид з Антарктиди). Джерело: René Quinán / INACH – Fernando Trueba / Imagen de Chile
Повне сонячне затемнення 4 грудня 2021 року (вид з Антарктиди). Джерело: René Quinán / INACH – Fernando Trueba / Imagen de Chile
Повне сонячне затемнення 4 грудня 2021 року (вид з Антарктиди). Джерело: René Quinán / INACH – Fernando Trueba / Imagen de Chile

Учасникам експедиції вдалося зробити низку дуже ефектних знімків, що демонструють повне сонячне затемнення в одному з найбільш важкодоступних куточків світу. Також було опубліковано відео, яке демонструє момент настання максимальної фази.

Варто зазначити, що такі події в Антарктиді — дуже рідкісні. Останнє затемнення над цим континентом відбулося 23 січня 2003-го, а наступне буде лише 2039 року.

Повне сонячне затмнення 2021: вид з літака

Але льодовик Юніон був не єдиним місцем, звідки проводилися спостереження сонячного затемнення. У полюванні за ним також взяли участь два спеціальні авіарейси. Представлене фото демонструє вид з ілюмінатора в момент, коли Місяць повністю закрив Сонце і стала помітною його корона. Знімок був зроблений над морем Ведделла з висоти 12 000 метрів.

Повне сонячне затемнення 4 грудня 2021 року (вид з борту літака). Джерело: Catalin Beldea

Наступне знімкування теж зробили у повітрі. Якщо придивитися, то у правій частині зображення помітний літак, з борту якого був зроблений попередній знімок. Також можна звернути увагу на дві яскраві точки поряд із Сонцем. Одна з них — це зірка Антарес, інша — планета Меркурій.

Повне сонячне затемнення 4 грудня 2021 року (вид з борту літака). Джерело: Petr Horálek

Цікаво, що автор останньої світлини — Петро Горалек, фотоамбасадор Європейської південної обсерваторії. Ми вже неодноразово публікували зроблені ним ефектні знімки як південного неба, так і різних телескопів, розташованих на території чилійської пустелі Атакама.

Повне сонячне затемнення 2021: вид з корабля

І, нарешті, спостереження сонячного затемнення велися з борту судна National Geographic Endurance (експедиція Lindblad Expeditions), яке перебувало у південній частині Атлантичного океану між Фолклендськими островами та Південною Георгією. Його учасники також зробили низку ефектних знімків рідкісної події.

Повне сонячне затемнення 4 грудня 2021 року (вид з борту корабля). Джерело: Lindblad Expeditions
Повне сонячне затемнення 4 грудня 2021 року (вид з борту корабля). Джерело: Lindblad Expeditions

Крім того, учасники експедиції опублікували відеозапис, який демонструє момент досягнення повної фази затемнення, коли Місяць повністю закрив Сонце.