Представлений знімок був зроблений за допомогою стереографічної проєкції — фотографічної техніки, суть якої полягає в проєктуванні плаского зображення на сферу. В результаті виникла світлина невеличкої «планети», оточеної океаном зір.
Обсерваторія Ла-Сілья (стереографічна проєкція). Джерело: ESO/P. Horálek
Але насправді перед нами не планета, а обсерваторія Ла-Сілья. Вона була відкрита в 1969 році та стала місцем безлічі наукових і технічних проривів. Так, 3,58-метровий Телескоп нових технологій (NTT) був першим у світі рефлектором із комп’ютеризованою системою управління формою поверхні головного дзеркала. Ця технологія отримала назву «активна оптика». Вона відкрила шлях до створення Дуже великого телескопа Європейської Південної обсерваторії (VLT ESO). А спектрограф HARPS (The High Accuracy Radial velocity Planet Searcher), змонтований на 3,6-метровому телескопі ESO, виявився досить продуктивним «мисливцем за екзопланетами». Зокрема, він відкрив першу землеподібну екзопланету в зоні населеності.
Над «планетою Ла-Сілья» сяє арка Чумацького Шляху. Завдяки чудовим атмосферним умовам, які забезпечує пустеля Атакама, на обсерваторію Ла-Сілья припадає 300 безхмарних ночей на рік, що дозволяє отримувати чимало подібних зображень.
За матеріалами: https://www.eso.org