Вартість SpaceX сягнула 180 млрд доларів

Оцінка космічної компанії SpaceX, заснованої підприємцем Ілоном Маском, досягла 180 млрд доларів. Про приголомшливі цифри повідомило американське фінансове видання CNBC після завершення останньої сесії вторинного продажу акцій.

Старт ракети Falcon Heavy
Старт ракети Falcon Heavy. Фото: SpaceX

За інформацією власного джерела, компанія розглядає можливість угоди з інвесторами щодо вторинного продажу акцій, які є власністю інсайдерів, за ціною 97 доларів за кожну. Угода не включає залучення нового капіталу, оскільки це лише внутрішній обмін наявних акцій. Передбачається, що угода буде завершена у січні наступного року.

Це вже не перший вторинний раунд продажу акцій для SpaceX, яка зазвичай організовує такі заходи приблизно двічі на рік, надаючи можливість співробітникам та іншим акціонерам обмінювати свої цінні папери. Остання оцінка компанії вражає своєю динамікою, показавши 20% зростання порівняно з попереднім рекордом у 150 млрд доларів, який був зафіксований у липні цього року, коли ціна акції складала 81 долар.

SpaceX попереду всіх конкурентів

SpaceX зараз є майже монополістом на ринку запуску супутників у Сполучених Штатах завдяки успіхам ракети Falcon 9. Також до цього додається захоплива боротьба за контракти та активна конкуренція за приватний космос. Супутниковий інтернет-бізнес Starlink є ключовим фактором у їхній економіці, оскільки наразі вже працює понад 5000 супутників і послуга має понад два мільйони активних користувачів. Крім того, їхній величезний космічний корабель Starship продовжує випробовувальні польоти, що є величезним кроком у напрямку створення ракети наступного покоління безпрецедентного масштабу та потужності, яка може використовуватися повторно. У разі успіху з випробуваннями, Starship використовуватиметься у місіях Artemis із повернення людей на поверхню Місяця.

SpaceX посідає гідне місце серед найдорожчих приватних компаній у світі та класифікується як hectocorn — єдиноріг, вартість якого зросла в 100 разів та досягла 1 млрд доларів. Згідно з останньою оцінкою SpaceX, її ринкова вартість перевищує капіталізацію будь-якого з провідних американських виробників оборонної техніки, таких як Boeing (150 млрд доларів), Lockheed Martin (150 млрд доларів), а також Northrop Grumman (73 млрд  доларів). SpaceX також випереджає найдорожчі американські телекомунікаційні компанії, як-от Verizon (154 млрд доларів) і AT&T (115,9 млрд доларів), згідно з даними FactSet.

Раніше ми повідомляли про те, як NASA оцінила вартість програми Artemis.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine