У небі над Європою спалахнув метеор

У понеділок з ранку астрономи помітили великий метеороїд, який точно мав врізатися в Землю. Одразу після цього він увійшов в атмосферу та згорів у небі над Західною Європою. Діаметр тіла складав близько одного метра.

Метеор входить в земну атмосферу
Метеор входить у земну атмосферу. Джерело: phys.org

Метеор побачили невдовзі перед зіткненням

У ніч на понеділок, о 2:18 за київським часом, астроном Крістіан Сарнецький, який працює в обсерваторії Пішкештете в Угорщині, відкрив зовсім поруч із Землею небесне тіло, яке отримало назву Sar2667. Приблизно за 40 хвилин по тому обсерваторія Вішнян у Хорватії підтвердила його існування та заявила про 100-відсоткову ймовірність зіткнення із Землею.

Однак занепокоєння у вчених ця подія не викликала, адже діаметр небесного тіла складав близько 1 м. Його перейменували на 2023 CX1 і почали чекати на шоу. І воно не забарилося. О 4:58 ранку метеор увійшов у щільні шари атмосфери Землі над Західною Європою та перетворився на яскраву вогняну кулю.

Міжнародна метеорна організація заявила, що отримала 61 повідомлення про вогняну кулю в Уельсі, Англії, Франції, Бельгії, Нідерландах та Німеччині.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №5 2021 (186)

До товару

Астрономи стали бачити більше метеорів

Метеор 2023 CX1 майже повністю згорів в атмосфері Землі. Щоправда, вчені вважають, що деякі його невеликі фрагменти могли досягти поверхні у Нормандії. Тож цілком можливо, що невдовзі їх знайдуть.

І це не перший подібний випадок, передбачений Сарнецьким. У березні 2022 року астероїд розміром з холодильник — приблизно 2 м завдовжки — врізався у Землю через дві години після того, як був вперше помічений.

Може скластися враження, що останнім часом випадків падіння метеорів, які вчені бачать за години до того, стало більше. І це може викликати занепокоєння, що невдовзі станеться зіткнення зі значно більшим небесним тілом.

Але насправді ці невеликі тіла врізаються в Землю постійно. Просто раніше про них дізнавалися тільки тоді, коли вони спалахували у небі вогняними кулями над багатолюдними місцевостями. Нині ж астрономічна мережа розширюється і можливості їхнього завчасного знаходження збільшуються. Тож небезпека, що ми пропустимо великий астероїд, навпаки, зменшується.

За матеріалами phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів