Дослідники знайшли уламок метеорита, що вибухнув над Техасом

15 лютого 2023 року над Техасом вибухнув метеорит і неабияк налякав місцевих мешканців. Сила детонації склала 8 тонн у тротиловому еквіваленті. Дослідники вже знайшли перший з уламків цього тіла.

Уламок метеорита, що вибухнув над Техасом
Уламок метеорита, що вибухнув над Техасом. Джерело: Robert Ward/American Meteor Society

Вибух над Техасом

Дослідники вивчають тіло, яке вибухнуло над Техасом 15 лютого 2023 року. Вони заявили, що знайшли перший уламок метеорита. Космічний камінь увійшов у земну атмосферу над півднем США у другій половині цього дня. В Україні вже була ніч 16 лютого.

Першими про метеорит повідомили пілоти двох літаків. Водночас гуркіт у небі почули численні спостерігачі на Землі. Вибух стався на висоті 34 км над поверхнею Землі та був достатньо сильним, аби налякати людей на поверхні. За оцінками фахівців, його потужність була еквівалентна 8 тоннам тротилу.

Проаналізувавши вибух та траєкторію метеорита, вчені змогли оцінити його параметри. Вони встановили, що діаметр тіла складав 60 см, а його маса сягала 450 кг. Він увійшов в атмосферу Землі на швидкості 43,5 км/с.

Уламок метеорита

Унікальності цій події додало те, що це був третій великий метеорит, який зіткнувся із Землею протягом трьох днів. До того, 13 лютого, тіло діаметром близько 1 м вибухнуло над Англією та Францією. А 14-го вогняну кулю бачили над Італією.

Взагалі космічні камені влітають в атмосферу Землі ледь не щохвилини, але більшість із них має діаметр від піщинки до крихітного камінчика і не долітає до поверхні. Тож не дивно, що вибух великого тіла привернув увагу всіх «мисливців за небесним камінням», й уже 18 лютого вони знайшли перший уламок «техаського метеорита».

Перший зразок цього метеорита знайшов дослідник планет Роберт Ворд. Це сталося поблизу поселення Ель-Сауз. Пошуки інших фрагментів продовжуються.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine