В архіві NASA знайдені небачені раніше світлини та аудіозапис з борту Apollo 11

Фотограф, який нишпорив в архівах NASA, випадково натрапив на дивовижну покадрову зйомку сходу Землі, зроблену екіпажем Apollo 11 в 1969 році. Вона була доповнена знайденим аудіозаписом Ніла Армстронга, Базза Олдріна та Майкла Коллінза, які обговорюють налаштування камери. Дивовижне відео зробив фотограф Джоав Кон.

Перші кадри сходу Землі, захоплені з борту Apollo 11
Перші кадри сходу Землі, зроблені з борту Apollo 11

Кон об’єднав знайдені 139 фотографій Землі, що сходить над Місяцем 20 липня 1969 року, в епічну покадрову зйомку. Потім на відео було накладене аудіо, на якому команда Apollo 11 обговорювала те, як найкраще зафіксувати видовище, якого ніколи раніше не бачили люди. Можна почути, як Армстронг, Олдрін і Коллінз обговорюють, який об’єктив використовувати на своїй камері Hasselblad 500EL, яку краще використовувати діафрагму та виставляти витримку.

«Гаразд, то виставимо діафрагму на нескінченність f/11 та 1/250?», — каже Олдрін. Армстронг відповідає: «Можливо, треба зробити «зупинку», щоб отримати найкращий знімок Землі». Далі Коллінз попереджає, що вони можуть пропустити перший схід Землі, але потім додає, що на орбіті Місяця буде багато моментів, коли вони зможуть зафіксувати неймовірні кадри.

Історичні аудіозаписи раніше публікувались NASA для громадськості на честь 40-річчя місії, але тоді на них ніхто не звернув уваги. Сайт згодом перестав підтримуватися і посилання не працювали. На щастя, в Інтернеті є сервіс Wawayback, в архівах якого автор знайшов mp3-файли оригінального аудіо місії. Те, як Армстонг, Олдрін і Коллінз обговорюють найкращий спосіб зафіксувати схід Землі, зігріє серця астрофотографів та поціновувачів космосу.

Раніше ми повідомляли про те, як було знайдене останнє фото, зроблене астронавтами на Місяці.

За матеріалами PetaPixel.

  Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine