NASA відреставрувала історичні фотографії місії Apollo з неймовірними деталями

У Космічному центрі Джонсона в Х’юстоні, штат Техас, зберігаються 35 тисяч оригінальних фотографій з історичних місій NASA Apollo на Місяць. Вперше за 50 років ці світлини були відреставровані, піксель за пікселем, щоб показати культові зображення з такою деталізацією, якими ми їх ніколи раніше не бачили.

Базз Олдрін робить перше селфі в космосі
Базз Олдрін робить перше селфі в космосі. Gemini XXI, листопад 1966 року. Автор зображення: NASA/JSC/ASU/Andy Saunders

Ідея реставрації з’явилася у той час, коли людство знову повертається на Місяць уже з новою програмою Artemis, яка має за мету висадити на поверхні нашого супутника першу жінку та афроамериканця. Тепер, завдяки професіоналізму фотореставратора Енді Сондерса, ми можемо знову досліджувати історичні події у безпрецедентних деталях.

У чудовій новій книзі Apollo Remastered, Сондерс, який є одним із провідних експертів NASA з цифрової реставрації, використав провідні методи та навички для створення найякісніших зображень Apollo, які коли-небудь створювали. Ці світлини дуже точно показують, яким був Місяць насправді.

У грудні цього року виповнюється 50 років відтоді, як люди востаннє ступили на Місяць та зробили на його поверхні останні кадри. У наступне десятиліття ми можемо сподіватися не лише на нові дивовижні світлини з поверхні нашого супутника, але й можливість поглянути на нього зовсім по-іншому завдяки 360-градусним відео або через окуляри VR-гарнітур, які дозволять нам відчути себе астронавтами.

Раніше ми повідомляли про те, як культові світлини Армстронга та Олдріна з Apollo 11 пішли з молотка.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine