Успіх лише на 47%: голова ESA підрахував шанси першого польоту Ariane 6

Європейська космічна агенція (ESA) планує вперше запустити нову ракету-носій важкого класу Ariane 6 вже цього літа. Пуск, у якому беруть участь також Французька космічна агенція CNES та головний підрядник ArianeGroup, планується на перші два тижні липня.

Ariane 6
Ракета-носій із двигуном P120C виробництва Avio переміщується в положення для з’єднання з основним ступенем Ariane 6 перед першим польотом цієї ракети, запланованим на літо. Авторство: ESA / ArianeGroup / Arianespace / CNES

Генеральний директор ЄКА Йозеф Ашбахер підтвердив ці терміни у своєму пості в соціальних мережах. Він зазначив: «Радий повідомити, що в міру наближення до пуску Ariane 6 команди ESA, CNES і ArianeGroup звузили часовий проміжок для першої спроби пуску  —  перші два тижні липня». Конкретна дата старту буде оголошена в червні.

Це оновлення стало першим уточненням графіка запуску з листопада 2023 року, коли агенція заявила, що очікує перший політ ракети між серединою червня і кінцем липня 2024 року, зазначає SpaceNews.

Ariane 6 розробляється з 2014 року, а перший політ спочатку планувався на 2020-й, проте проєкт зазнав численних затримок. Нова ракета замінить Ariane 5, яка здійснила свій останній політ у липні 2023 року.

Ракета-носій Ariane 6
Ракета-носій Ariane 6. Ілюстрація: ESA

Arianespace створює дві версії ракети: Ariane 62 з двома прискорювачами та більш потужну Ariane 64 з чотирма. Ракета матиме висоту понад 60 м і важитиме майже 900 тонн при запуску з повним корисним навантаженням, що дорівнює вазі півтора пасажирських літака Airbus A380.

Двигун верхнього ступеня ракети, названий Vinci, використовує рідкий водень і кисень. Його можна зупиняти й перезапускати кілька разів, що робить його ідеальним для місій із виведенням кількох супутників на різні орбіти.

У квітні Ашбахер назвав перший пуск Ariane 6 визначною подією року для Європи у сфері космічних досягнень. Але він також застеріг: «За статистикою, є 47% ймовірності, що перший політ не буде успішним або відбудеться не зовсім так, як заплановано. Ми зробимо все можливе, щоб цей політ був успішним, але я думаю, що ми повинні про це пам’ятати».

Раніше ми повідомляли про те, як пуск Ariane 6 постійно відкладався.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine