ESA здійснило успішне пропалення Ariane 6

Фахівці ESA та компанії Arianespace здійснили успішне пропалення ракети Ariane 6. Це важливий крок на шляху введення нового носія в експлуатацію.

Пропалення ракети Ariane 6. Джерело: ESA

Пропалення Ariane 6 відбулося 23 листопада на території космодрому Куру у Французькій Гвіані. Його було здійснено в межах повномасштабної репетиції запуску Ariane 6. Інженери провели повний зворотний відлік, після чого встановлений на першому ступені ракети двигун Vulcain 2.1 був активований.

Загалом двигун першого ступеня Ariane 6 пропрацював сім хвилин. За цей час він спалив 150 тонн рідкого кисню та водню. Попри те, що повні результати пропалення опублікують не раніше ніж 30 листопада, вже зараз фахівці говорять про нього, як про успішний.

Ракета Ariane 6 має прийти на зміну Ariane 5, яка була головною «робочою конячкою» ESA протягом двох останніх десятиліть. Її випускатимуть у двох основних версіях Ariane 62 та Ariane 64, оснащених, відповідно, двома і чотирма твердопаливними прискорювачами. Ariane 62 зможе виводити до 10,3 тонни вантажу на низьку навколоземну орбіту (ННО) і до 5 тонн на геоперехідну, Ariane 64 — до 21,6 тонни на ННО та до 11,5 тонни на геоперехідну.

Спочатку, дебют Ariane 6 мав відбутися ще у 2022 році. Передбачалося, що деякий час вона буде експлуатуватися спільно з Ariane 5. Однак, складнощі з виготовленням різних компонентів ракети та наслідки пандемії коронавірусу COVID-19 призвели до того, що дата першого польоту нової ракети неодноразово переносилася.

Через це ESA опинилася в доволі неприємній ситуації, коли експлуатація Ariane 5 вже припинена, а її наступник ще не готовий до польотів. У результаті Європі довелося передати низку своїх вантажів SpaceX. Поки що ESA не називає точної дати першого польоту Ariane 6. Відомо лише, що він має відбутися 2024 року.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine