Уряд затвердив план дій щодо інтеграції України в Європейську космічну агенцію

Уряд України ухвалив план того, як наша держава буде інтегруватися у Європейське космічне агентство. Відповідальними за проведення консультацій та спільних заходів призначено не тільки Державне космічне агентство, але й низку профільних міністерств та відомств.

Україна затвердила план інтеграції в ESA
Україна затвердила план інтеграції в ESA. Джерело: www.careers360.com

План дій щодо інтеграції в європейські космічні програми

12 вересня на засіданні Кабінету Міністрів України було затверджено план дій щодо інтеграції нашої держави у структури Європейського космічного агентства. У прийнятій постанові головна відповідальність за його виконання покладена на Міністерство стратегічних галузей економіки.

Саме це міністерство тепер має щорічно до 15 лютого збирати інформацію про різноманітні заходи та плани, які допоможуть Україні долучитися до європейських космічних програм та публікувати їх на єдиному порталі електронного урядування.

Кінцевою метою реалізації планів є набуття Україною членства в ЄКА. Для цього мають здійснюватися такі заходи:

  • підготовка переговорного процесу з ЄКА щодо розширення співпраці;
  • розвиток співробітництва з ЄКА, ЄС, їхніми державами-членами в реалізації проєктів у сфері космічної діяльності;
  • зближення законодавства України та законодавства ЄС у сфері космічної діяльності та процедур виконання проєктів;
  • проведення перемовин та підготовка до укладення Угоди/приєднання до Конвенції.

Чому прийняття плану дій важливе?

У прийнятті Урядом нового плану дій щодо вступу України у Європейське космічне агентство є кілька ключових моментів. Один із них стосується того, що головні обов’язки з його виконання покладені не на Державне космічне агентство України, а на Міністерство стратегічних галузей економіки.

Також важливим є те, що раніше представники ДКА України вже підписали угоду про співпрацю з NASA. Це говорить про те, що космічні амбіції України лишилися і вона шукає нові способи утвердитися  як космічна держава.

Нарешті, це будуть перші систематичні кроки України щодо зближення з ESA після того, як українські комплектуючі визнали відповідальними за аварію носія Vega і відмовилися від них. Нові кроки матимуть на меті подолати напруженість, яка утворилася в результаті цього.

За матеріалами space.com.ua.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine