Українське космічне агентство підписало з NASA заяву про співпрацю

Заступник голови Державного космічного агентства України Володимир Міхеєв зараз перебуває у США. Він зустрівся з адміністратором NASA Біллом Нельсоном та підписав із ним заяву щодо співпраці у дослідженні космосу.

Спільна заява ДКАУ та NASA
Спільна заява ДКАУ та NASA. Джерело: ДКАУ

Перемовини ДКАУ та NASA

У п’ятницю, 21 квітня, Державне космічне агентство України (ДКАУ) повідомило, що заступник його голови Володимир Міхеєв перебуває у США з візитом і вже зустрівся з адміністратором NASA Біллом Нельсоном. Головним підсумком їхніх перемовин стало підписання спільної заяви про співпрацю у сфері дослідження космосу.

«Черговий позитивний результат у сфері яка нас надихає – Космос. Адміністратор НАСА Білл Нельсон та заступник Голови ДКА України Володимир Міхеєв, який перебуває у Вашингтоні у складі делегації України для участі у засіданні Українсько-американської робочої групи з питань нерозповсюдження та експортного контролю, разом з заступником міністра економіки Ігорем Фоменко зробили черговий крок до нових можливостей для ракетно-космічної галузі України і розширення співпраці між Україною і США у сферах мирного космосу, зв’язку і навігації, а також проектів Міжнародної космічної станції та багатьох інших сферах.» — написала у своєму фейсбуку Надзвичайний та Повноважний Посол України в США Оксана Маркарова.

Що саме містить заява і чи не є вона частиною якоїсь ширшої заяви, наразі не повідомляється. Можливо, подробиці з’являться згодом. Поки що можна сказати лиш одне: йдеться не про угоду, а про заяву, тобто документ, який має декларативний характер.

Крім того, варто звернути увагу на те, що NASA — повністю цивільна організація, тож можливі розмови про те, що цей документ потягне за собою додаткову військову допомогу, є спекуляціями. Та і в самому тексті йдеться навіть не про освоєння, а лише про дослідження.

Знакова подія для обох агентств

Справи у ДКАУ в останній рік були не найкращими. Минуле керівництво агентства не змогло ані виконати ті обіцянки, які брало на себе до широкомасштабного вторгнення, ані відзначитись якимись ініціативами після його початку.

Тому голова ДКАУ Володимир Тафтай отримав негативну оцінку своєї діяльності та згодом був звільнений. Виконувати його обов’язки призначили Володимира Беня, але офіційного голови у головної космічної структури України досі немає.

З іншого боку, ситуація у NASA у зв’язку з широкомасштабним вторгненням росії в Україну теж склалася неоднозначна. Попри всі заяви про підтримку нашого народу, американське агентство так і не зробило рішучих кроків щодо припинення співпраці з державою-агресоркою.

Навпаки, працівники агентства й особисто сам Нельсон доклали усіх зусиль, аби цю співпрацю продовжити. Тож для обох організацій ця заява — можливість якось вийти з ситуації, в якій вони перебувають вже рік.

Джерело www.nkau.gov.ua.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Як у ранній Сонячній системі були розподілені метали
Земна атмосфера здатна захистити нас від близького спалаху наднової
Вони серед нас: вчені Гарварду припускають, що прибульці маскуються під людей
NASA витратить 19,5 млн доларів на запуск фальшивої зірки
Марсохід Perseverance доїхав до Світлого янгола
Подорож до Марса ціною нирок: організм людини не витримає міжпланетний переліт
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію
Кратери та іржа: TGO зазнімкував багату на метали ділянку на Марсі
Темою міжнародного хакатону NASA у 2024 році стане Сонце
Червоні та коричневі карлики: Дуже Великий телескоп знайшов приховані супутники яскравих зір