Уряд призначив нового керівника Державного космічного агентства України

Головою Державного космічного агентства України призначено Володимира Беня. Розпорядження про це від 20 грудня опубліковано на сайті Кабінету Міністрів.

Державне космічне агентство України
Державне космічне агентство України. Джерело: Вікіпедія

Агенство отримало керівника

Кабінет міністрів України призначив виконувача обов’язків голови Державного космічного агентства України. Відповідно до розміщеного на урядовому сайті розпорядження, до призначення в установленому порядку постійного керівника цієї організації його обов’язки тимчасово покладено на Володимира Беня.

Ще два тижні тому уряд звільнив з посади керівника всіх державних космічних програм Володимира Тафтая. Причини звільнення не називались, але було відомо, що перед цим він отримав негативну оцінку діяльності в рамках моніторингу, який щорічно проходять усі вищі посадовці держави.

Володимир Бень раніше обіймав посаду першого заступника голови Агентства. Ним він став улітку 2021 року, а до того був першим заступником начальника Київського представництва генерального замовника Державного космічного агентства України.

Чого очікувати від ДКА?

Важко сказати, чи зміниться щось у Державному космічному агентстві у зв’язку з новим призначенням. Якщо Уряд і виділятиме на космос додаткові кошти, то лише під якісь абсолютно нові програми. А їх, скоріш за все, зможе запропонувати тільки постійний очільник цієї організації.

З огляду на війну, що триває, конкурс на заміщення посади, можливо, не проведуть ще протягом кількох місяців. Тож достатньо сумнівно, що агенство буде реалізовувати якісь проєкти, особливо після достатньо невдалого запуску супутника «Січ-2-30» минулого року.

Джерело: www.nkau.gov.ua

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine