Уламки китайської ракети впали на Філіппінах

На минулому тижні великий паливний бак впав на зоране поле в Китаї, а днями уламки ще однієї ракети з Піднебесної знайшли на території іншої держави. ABC News повідомляє, що китайське космічне сміття від важкої ракети нещодавно виявили в морі біля берегової лінії Філіппін.

Long March 5B
Пуск ракети «Чанчжен-5В» на півдні Китаю. Фото: ABC News

Вважається, що залишки належать ракеті «Чанчжен-5В», яка минулого тижня стартувала з космічного стартового центру Веньчан на острові Хайнань. Вона виводила на орбіту Землі корисний вантаж із лабораторними матеріалами до китайської космічної станції «Тяньгун».

Це не перший випадок, коли Філіппіни потерпають від китайського космічного сміття. Представники Філіппінського космічного агентства наполягають на тому, щоб влада ратифікувала договори ООН щодо космічного сміття. Якщо вони будуть підписані, громадяни острівної держави зможуть вимагати відшкодування за будь-які травми чи збитки, спричинені падінням уламків ракети.

10-відсотковий ризик

Враховуючи, що Філіппіни розташовані під прямим маршрутом космічних польотів Китаю, громадяни острівної країни мають право хвилюватися. Насправді ще в серпні держава двічі постраждала від сміття «Чанчжен-5В» — на початку та в кінці пуску ракети.

Хоча жодна з нещодавніх катастроф «Чанчжен-5В» поблизу острова насправді не торкнулася землі, це цілком могло трапитись. Цього літа центральний ступінь ракети «Чанчжен-5B» упав у море Сулу. І хоча падіння космічного сміття поки що не забрало жодного життя, ризик, безперечно, є. Експерти навіть попереджають, що існує 10% ризику того, що падіння космічного сміття призведе до людських жертв у наступному десятилітті.

Зі свого боку, Китай ще не висловив жодного занепокоєння з приводу своїх надзвичайно брудних ракет. Міжнародному управлінню ще належить багато чого зробити, щоб гарантувати, що будь-яка країна, яка здійснює космічні польоти, утримує під контролем потенційно небезпечне сміття.

Раніше ми повідомляли про те, що астронавти по-новому викидають сміття з МКС.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine