Україна отримала 15 тисяч терміналів Starlink від Ілона Маска

Генеральний директор SpaceX Ілон Маск заявив, що 15 тисяч терміналів Starlink були відправлені до України з початку вторгнення росії 24 лютого. Про це повідомив один зі слайдів, який був показаний у короткій відеопрезентації, завантаженій у Twitter, власником якого Маск нещодавно став.

Starlink
Послугами сервісу щодня користуються майже 150 тисяч користувачів в Україні

Starlink — це назва мережі SpaceX, що складається приблизно з 2 тисяч низькоорбітальних супутників, призначених для передачі інтернету по всьому світу. Послугами сервісу щодня користуються майже 150 тисяч користувачів в Україні, заявив у травні віцепрем’єр-міністр країни Михайло Федоров. Він додав, що супутниковий інтернет Starlink від SpaceX був життєво важливим для українців у тих регіонах, які залишилися без зв’язку під час російського вторгнення.

Starlink
Слайд із відеопрезентації

Супутникова технологія забезпечує користування Інтернетом для людей, що живуть у сільській місцевості або в регіонах, де немає доступу до оптоволоконних кабелів та веж стільникового зв’язку. Термінали дозволять чиновникам України та критично важливим постачальникам послуг громадянам продовжувати утримувати контакт із зовнішнім світом. Причому з’єднання буде стійким навіть у випадку, якщо ворог перерве інфраструктуру оптоволоконного або стільникового зв’язку України.

SpaceX почала відправляти термінали Starlink до України у лютому. Тоді Маск підтвердив, що сервіс запрацював у країні. Ймовірно, уряд США субсидував операцію з надсилання терміналів та послуг Starlink в Україну, про що повідомила The Washington Post. Військові США вже були приємно вражені тим, як добре себе показав Starlink в умовах російсько-української війни.

Нагадаємо, що раніше китайські вчені опублікували план знищення супутників Starlink.

За матеріалами CNET

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine