У зразках з астероїда Рюгу, доставленого на Землю у грудні 2020 року, виявили понад 20 видів амінокислот, повідомляє The Japan Times. Результати дослідження є першим доказом того, що амінокислоти існують на астероїдах у космосі. Відкриття має значення для розуміння того, як такі життєво важливі органічні молекули потрапили на Землю.
Зразки були зібрані космічним апаратом «Хаябуса-2». Ця операція проходила за 400 млн км від Землі у 2019 році. Небезпечний маневр дозволив зібрати 5,4 г найцінніших зразків породи з поверхні та надр астероїда.
Рюгу цікавить вчених через те, що він є «найпримітивнішим матеріалом у Сонячній системі», — так прокоментував зразки геолог з Університету Хоккайдо Хісаєсі Юрімото під час Місячної та планетарної наукової конференції. Рюгу є частиною комети, що утворилася з газу та пилу під час формування Сонячної системи. Через свій вік пил та каміння з поверхні астероїда дозволяють вченим поглянути на те, який матеріал існував понад 4 млрд років тому.
Детальне вивчення зразків дозволило виявити значну кількість амінокислот в об’єкті, що утворився з космічного пилу. Амінокислоти є будівельними блоками білків, що робить їх незамінними органічними молекулами для зародження життя.
«Наша мета — зрозуміти, як органічні сполуки утворюються у позаземному середовищі. Ми аналізуємо ці речовини, включаючи амінокислоти, сірчані та азотні сполуки, щоб зрозуміти, як проходить органічний синтез на астероїдах», — сказав Хіроші Нараока, геохімік з Університету Кюсю в Японії та член команди «Хаябуса-2».
Зразки Рюгу довели, що ці молекули існують на астероїдах у космосі. Тому цілком можливо, що такі важливі органічні молекули могли прибути на Землю внаслідок ударів комет та астероїдів.
Нагадаємо, що раніше вчені показали, як РНК могла утворитися на Марсі та Землі.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine