У США випробують ракету з надрукованим на 3D-принтері паливом

Командування ВПС США підписало з компанією X-Bow угоду на випробування ракети, тверде паливо якої було надруковане на 3D-принтері. Очікується, що ця технологія дозволить масово виготовляти двигуни цього типу різного розміру.

Випробування ракети від X-Bow Systems
Випробування ракети від X-Bow Systems. Джерело: X-Bow Systems

Як надрукувати паливо

Науково-дослідна лабораторія ВПС США уклала з компанією X-Bow Systems угоду на випробування нової ракети вартістю у 17,8 млн доларів. Згідно з нею, цей стартап має запустити в космос ракету, тверде паливо у якій надруковане на 3D-принтері.

На відміну від звичних рідинних ракет, всередині твердопаливних немає окремих резервуарів із компонентами, трубопроводів та камери згоряння, у якій відбувається хімічна реакція. Замість цього тверде паливо та окислювач змішані в одну масу, яка і заповнює собою весь простір всередині корпусу. При запуску вона поступово вигорає.

Такі ракети мають значно простішу конструкцію, ніж рідинні, хоча при цьому ними значно важче керувати. Тому основна галузь їхнього застосування — прискорювачі для цивільних носіїв та двигуни для засобів ППО та ПРО.

Що робитиме X-Bow

Озвучена цифра у 17,8 млн доларів є лише частиною більшого контракту вартістю 60 млн доларів, який був укладений ще у квітні у межах програми збільшення стратегічного фінансування. Половина цієї суми належатиме самим ВПС, половина — приватним інвесторам.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

X-Bow здійснюватиме підтримку програми AFRL Rapid Energetics & Advanced Rocket Manufacturing (RE-ARM), спрямованої на скорочення витрат і графіків виробництва палива для тактичних ракетних двигунів. Програма підтримує розробку недорогого обладнання для виробництва твердопаливних ракетних двигунів.

X-Bow Systems була заснована ще 2016 року. Відтоді вона стала відомою саме проєктами у галузі 3D-друку. На отримані гроші вона має збудувати новий завод у штаті Техас. Основною причиною, чому для цього обрали їхню технологію, є необхідність виробляти ракети різних розмірів.

Щоразу, як на заводі виготовляється начиння для твердопаливної ракети, необхідно надати масі палива необхідної форми. І для цього для кожного розміру ракети треба виготовляти окреме устаткування. Тому вигідно виробляти лише дуже обмежену кількість типів ракет.

Компанія X-Bow, яка виготовляє технологію 3D-друку, не матиме такої проблеми. Вона зможе досить швидко робити на замовлення твердопаливні ракети діаметром від 5 до 150 мм.

Використовуючи адитивні методи, X-Bow прагне значно скоротити час, необхідний для виробництва твердопаливних ракетних двигунів, які використовуються в тактичних ракетах і космічних ракетах-носіях. Компанія сподівається врешті-решт конкурувати за контракти з відомими виробниками ракет, такими як Northrop Grumman і Aerojet Rocketdyne, які нещодавно були придбані L3Harris.

За матеріалами spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів