Китайська компанія ExPace успішно вивела супутник на орбіту

29 вересня з космодрому Цзюцюань була запущена твердопаливна ракета «Куайчжоу-1А». За даними аерокосмічного командування США, вона успішно вивела один вантаж на 700-кілометрову полярну орбіту. Згідно із заявами китайських ЗМІ, це супутник Centispace-1-S1. 100-кілограмовий апарат являє собою технологічний демонстратор нової комунікаційної мережі, що розробляється компанією Beijing Future Navigation Technology.

Запуск організувала фірма ExPace (ExPace Technology Corporation). Вона вважається одним із першопрохідців на китайському ринку малих носіїв. Втім, фірму складно назвати традиційним аерокосмічним стартапом. ExPace належить держкорпорації CASIC (China Aerospace Science and Industry Corporation). Її було виділено з її складу в окреме підприємство на початку 2016 року.

Як і у випадку з багатьма іншими формально приватними китайськими компаніями, як носій ExPace використовує модифіковану балістичну ракету. «Куайчжоу-1А» складається з чотирьох ступенів. Її довжина становить 20 м, діаметр — 1,4 м, маса (з паливом) — 30 тонн. Вона може вивести до 300 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту. Ракета запускається за допомогою мобільної установки. Згідно з твердженнями ExPace, передстартова підготовка вимагає зусиль лише шести осіб і може бути виконана протягом 24 годин.

«Куайчжоу-1А». Джерело: ExPace

Загалом ExPace здійснив уже чотири успішних пуски ракет сімейства «Куайчжоу». Незабаром компанія збирається представити більш потужну версію носія, здатну виводити до 1,5 т вантажу на низьку навколоземну орбіту.

За матеріалами https://spaceflightnow.com