Китайська компанія ExPace успішно вивела супутник на орбіту

29 вересня з космодрому Цзюцюань була запущена твердопаливна ракета «Куайчжоу-1А». За даними аерокосмічного командування США, вона успішно вивела один вантаж на 700-кілометрову полярну орбіту. Згідно із заявами китайських ЗМІ, це супутник Centispace-1-S1. 100-кілограмовий апарат являє собою технологічний демонстратор нової комунікаційної мережі, що розробляється компанією Beijing Future Navigation Technology.

Запуск організувала фірма ExPace (ExPace Technology Corporation). Вона вважається одним із першопрохідців на китайському ринку малих носіїв. Втім, фірму складно назвати традиційним аерокосмічним стартапом. ExPace належить держкорпорації CASIC (China Aerospace Science and Industry Corporation). Її було виділено з її складу в окреме підприємство на початку 2016 року.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №4 (179) 2020

До товару

Як і у випадку з багатьма іншими формально приватними китайськими компаніями, як носій ExPace використовує модифіковану балістичну ракету. «Куайчжоу-1А» складається з чотирьох ступенів. Її довжина становить 20 м, діаметр — 1,4 м, маса (з паливом) — 30 тонн. Вона може вивести до 300 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту. Ракета запускається за допомогою мобільної установки. Згідно з твердженнями ExPace, передстартова підготовка вимагає зусиль лише шести осіб і може бути виконана протягом 24 годин.

«Куайчжоу-1А». Джерело: ExPace

Загалом ExPace здійснив уже чотири успішних пуски ракет сімейства «Куайчжоу». Незабаром компанія збирається представити більш потужну версію носія, здатну виводити до 1,5 т вантажу на низьку навколоземну орбіту.

За матеріалами https://spaceflightnow.com

Новини інших медіа
Основні елементи біохімічних процесів могли утворитися прямо у космосі
Стартап United Spaceports пропонує кожному персональний супутник із криптогаманцем
Мільярд років після Великого вибуху: знайдена найстаріша спіральна галактика у Всесвіті
Приречена на смерть: астрономи виявили екзопланету, що випаровується
Розпочалася підготовка до полювання на міжзоряні об’єкти з інших світів
Де на Марсі може ховатися життя?
Крихітна галактика виявилась величезним феноменом раннього Всесвіту
Розміри Великої Стіни Геркулеса руйнують космологічний принцип
Сенсаційна знахідка Curiosity розкриває таємницю зниклої атмосфери Марса
Зелена комета C/2025 F2 SWAN могла не пережити наближення до Сонця