У середу на Сонці відбулося 8 потужних спалахів

На Сонці з’явилася чергова активна пляма. У середу, 14 грудня, вона породила 8 спалахів середньої потужності. На щастя, жоден із них не призвів до коронального викиду маси, який міг би зашкодити нашій планеті.

Спалахи на Сонці 14 грудня
Спалахи на Сонці 14 грудня. Джерело: www.space.com

Нова активна пляма на Сонці

На Сонці знову спостерігається феноменальна активність. Причиною її є пляма AR3165. У середу, 14 грудня, о 16:42 за київським часом над її поверхнею відбувся спалах класу М6. Він не вважається найпотужнішим із можливих, хоча у певних умовах здатний призвести до проблем з апаратурою на Землі. Зокрема, у лютому подібна подія вивела з ладу низку супутників Starlink.

Але цим справа не обмежилася. Практично зразу після першого спалаху сонячна пляма породила ще три — класів М6, М3 та М2. Загалом кількість спалахів середньої потужності до 19:30 склала 8. Фахівці очікували на потужнішу подію класу X, але вона так і не відбулася.

На щастя, уся радіація не була спрямована у бік Землі. Крім того, жоден зі спалахів не супроводжувався корональним викидом маси — відриванням від Сонця плазми. Тож очікувати найближчими днями на магнітні бурі не варто.

Спалахи на Сонці триватимуть

Але вчені продовжують стежити за ситуацією на Сонці. Теперішній цикл його активності виявився не спокійнішим за попередні, чим сильно здивував вчених. Цей рік уже відзначився кількома потужними спалахами класу X, які викликали в різних регіонах Землі проблеми зі зв’язком.

Кожного разу усе починалося із занадто активної сонячної плями. Тож цілком можливо, що AR3165 нас ще неприємно здивує. У міру того, як 25-й сонячний цикл наближається до свого максимуму в 2025 році, вчені очікують справді руйнівних спалахів X класу, який своєю чергою розподіляється на кілька підкласів, що сильно відрізняються за потужністю.

Людство спостерігає за сонячною активністю лише 200 років. З цього часу лише трохи більше ніж століття припадає на існування розвиненої електричної мережі. Тож ймовірно, що справді потужного спалаху ми досі не бачили.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine