У NASA залишився один місяць на порятунок місячного кубсата

Фахівці NASA продовжують спроби перевести апарат Lunar Flashlight на орбіту, яка дасть йому змогу виконати свою наукову програму. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому в блозі місії.

Концепт миссии Lunar Flashlight
Концепт місії Lunar Flashlight. Джерело: NASA

Lunar Flashlight являє собою 14-кілограмовий космічний апарат, створений на базі платформи кубсат. Його запустили 11 грудня 2022 року як один із попутних вантажів місії Artemis I. Основне призначення супутника — пошук слідів водяного льоду і летких речовин у полярних кратерах Місяця. Для цього Lunar Flashlight оснащений інфрачервоним лазером і спектрометром. План місії передбачав, що під час прольоту над полярними кратерами, супутник підсвітить їхнє дно за допомогою лазера. Спектрометр проаналізує відбите від місячної поверхні світло, що дасть змогу визначити її склад.

На жаль, незабаром після розгортання, апарат зіткнувся з технічними проблемами. Двигуни кубсата не змогли запрацювати на повну потужність через засмічення паливопроводів. Попри всі зусилля інженерів, Lunar Flashlight так і не зумів виконати маневр, необхідний для переходу на орбіту навколо Місяця.

Щоб врятувати місію, інженери розробили новий план. Його суть полягає в тому, що Lunar Flashlight залишиться на віддаленій орбіті навколо Землі, на якій він раз на місяць здійснюватиме прольоти південного полюса Місяця. Це дасть змогу кубсату виконати основну частину своєї наукової програми.

У лютому 2023 року Lunar Flashlight спробував виконати серію корекцій курсу, яка б дала йому змогу перейти на потрібну орбіту. Вони мали певний успіх, однак через проблеми з паливопроводами поки що апарату так і не вдалося завершити маневр. За словами фахівців, у запасі в них залишається приблизно один місяць. Якщо до кінця квітня їм не вдасться розв’язати проблему з двигунами, то Lunar Flashlight не зможе здійснювати прольоти південного полюса Місяця і виконати свою наукову програму.

Ви також можете почитати про те, як астрономи переплутали з астероїдом інший кубсат місії Artemis I.

За матеріалами https://blogs.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine