У лютому Японія знову спробує запустити ракету нового покоління

Дві попередні спроби Японії запустити ракету-носій нового покоління H3 завершилися невдачею. Однак сьогодні стало відомо, що в лютому 2024 року JAXA здійснить нову спробу вивести з її допомогою супутники на орбіту.

Японія спробує запустити ракету H3
Японія спробує запустити ракету H3. Джерело: www.nasaspaceflight.com

Нова ракета

У четвер 28 грудня представники японської космічної агенції JAXA повідомили про плани знову спробувати запустити свою нову ракету H3. Якщо все піде добре, то вона має стартувати 15 лютого між 1:22 та 5:06 за Київським часом. Запуск відбуватиметься з космодрому на острові Танегасіма.

Цього року Японія вже двічі намагалася запустити ракету H3. Вперше це було у лютому, а вдруге — в березні. Однак обидві спроби закінчилися аварією. І це дуже засмучує інженерів JAXA, оскільки початок експлуатації цього носія і так затримується.

H3 позиціонують як економічний і гнучкий носій, який розробляють для заміни H-IIA, що використовується наразі для запуску різноманітних вантажів. Її експлуатація триває з 2001 року. Розробником обох носієм є Mitsubishi Heavy Industries.

Японія сподівається на успіх

Попри дві попередні невдачі інженери JAXA сповнені оптимізму. Під час запуску в лютому 2024 року ракета буде оснащена обладнанням, яке відстежуватиме її стан. Крім того, основним її корисним навантаженням стануть два супутники.

Японська космічна програма останнім часом розвивається зі змінним успіхом. Навесні цього року зонд HAKUTO-R, на який багато хто покладав надії у дослідженні південного полюса Місяця, намагався здійснити там м’яку посадку. Однак замість цього розбився об поверхню.

Цього тижня Японія таки виправила ситуацію. Її зонд SLIM, який називають «місячним снайпером» зміг успішно вийти на орбіту навколо нашого супутника. Тож, у JAXA сподіваються, що смуга невдач для них закінчилася.

За матеріалами phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії